Telekomunikacijų mokslo centras

Vilniaus universiteto, UAB Omnitel ir UAB Huawei Technologies (Vilnius), Telekomunikacijų mokslo centras (toliau vadinamas TMC) yra įsteigtas kaip bendra Vilniaus universiteto Fizikos, Filologijos bei Matematikos ir informatikos fakultetų, UAB Omnitel ir UAB Huawei Technologies mokslinių tyrimų – mokomoji laboratorija. 2012 m. sausio 25 dieną prie Centro prisijungė UAB Blue Bridge Baltic.

Pagrindinės TMC veiklos kryptys:

Mobiliųjų tinklų modeliavimas, tyrinėjimas ir optimalių parametrų parinkimas.

Lietuvių, latvių, lenkų ir kitų kalbų atpažinimo ir vertimo į tekstą semantiniai matematiniai - skaitmeniniai metodai ir jų taikymas mobiliuosiuose įrenginiuose.

Intuityvios, paprastos vartotojų sąsajos kūrimo metodai ir jų taikymas.

Tyrimai “debesų” technologijų srityje.

2012 metais pilnai sukomplektuota ir paleista TMC įranga, įkurta HANA (Huawei Authorized Network Academy). Vykdomi tyrimai pagal temas: kokybės matavimai, elekromagnetinių laukų lygiai ir poveikis sveikatai, problemos pereinant iš analoginės TV į skaitmeninę.

Telekomunikacijų mokslo centro vedėjas doc. dr Kęstutis Svirskas

2018-07-11
LR Prezidentų stipendijos paskirtos dviems Fizikos fakulteto studentams
2018-07-02