Vardinės stipendijos Telekomunikacijų fizikos ir elektronikos specialybės studentams [2018-06-25]

Siekiant paskatinti Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto gabius studentus siekti geresnių studijų rezultatų, dalyvauti moksliniuose tyrimuose Telekomunikacijų srityje ir siekti karjeros Telekomunikacijų ir M2M technologijų srityje, 2015 m. sausio mėn. 22 d. UAB „TELE 2“ ir Vilniaus universitetas pasirašė paramos sutartį, pagal kurią buvo įsteigtas vardinių stipendijų fondas trejų metų laikotarpiui, kasmet teikiant dvi 500 EUR dydžio stipendijas. Ši stipendija vardinė ir skiriama už tais metais apgintus geriausius bakalauro baigiamuosius darbus Telekomunikacijų ir M2M technologijų srityje. Šiais metais Vilniaus universitetas ir UAB „TELE 2“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį, todėl ir ateityje studentai bus skatinami domėtis naujomis technologijomis, gilinti savo žinias. „Mūsų, kaip ir Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto, uždavinys yra inovacijų diegimas ir naujų technologijų kūrimas telekomunikacijų srityje. Bendradarbiaujame ir dirbame kartu su Vilniaus universitetu, kad ateityje žmonės turėtų galimybes naudotis dar pažangesnėmis technologijomis ir naujomis paslaugomis“, – sakė Petras Masiulis, „TELE 2“ generalinis direktorius. Bendradarbiaujant Vilniaus universiteto Fizikos fakultetui ir „TELE 2“ 2015 m. sausį atidaryta Telekomunikacijų mokslo centro M2M (Machine-to-machine) laboratorija studentams atveria daugiau galimybių mokytis naujausių informacinių technologijų ir kurti inovatyvius technologijų plėtros projektus, kurie ateityje gali peraugti į rimtus verslo planus.

2018 m. Vilniaus universiteto Fizikos fakultete UAB „TELE 2“ vardinė stipendija buvo paskirta Kotrynai Tamulynaitei už darbą „Korinio ryšio LTE tinklo tyrimas su Huawei Genex Probe“. Darbo vadovas - doc. Kęstutis Svirskas (Telekomunikacijų mokslo centro vadovas). Šiame darbe Kotryna išsiaiškino visą eilę dalykų apie korinio ryšio technologiją, LTE architektūrą, sritis aplink konkrečią bazinę stotį, kurioje ryšio sąlygos atitinka kokybės reikalavimus, kokią įtaką ryšio kokybei turi sezoniniai pokyčiai, kaip keičiasi ryšio sąlygos įvairiu paros metu ir pan.

Kotryna Tamulynaitė studijavo Telekomunikacijų fizikos ir elektronikos programą, tad baigiamojo darbo tema pasirinkta neatsitiktinai. Jai teko perprasti daugybę elektroninių schemų ir signalų, moduliacijų, nagrinėti signalo sklidimo dėsningumus realioje aplinkoje ir dar daug kitų dalykų. Kotryna parodė, kad yra puiki fizikė ir kad darbo nemeta pusiaukelėje. Ji yra tyrėja, todėl norėjo pati betarpiškai pajusti, pamatyti, išmatuoti, „pačiupinėti“ šiuos signalus, kad auditorijoje nagrinėtos teorinės konstrukcijos taptų kūnu ir krauju, giliu vidiniu įsitikinimu. Galime tik pasidžiaugti, kad turime tokių gabių studentų kaip Kotryna ir visiškai palaikome jos siekį tęsti studijas magistrantūroje.

Telekomunikacijų technologijos sparčiai tobulėja, gabių studentų poreikis nuolat auga todėl verslas siekia tinkamai motyvuotus studentus pritraukti į jiems aktualias sferas kuo anksčiau. Pradedant nuo 2018 m. rudens semestro, paskatos studentams siekti kompetencijų Telekomunikacijų fizikos ir elektronikos srityje ženkliai išaugo, nes š. m. pavasarį UAB „Wilibox“ ir Vilniaus universitetas pasirašė paramos sutartį ir įsteigė vardinių stipendijų fondą, pagal kurį papildomai bus teikiamos dar keturios 500 EUR stipendijos, po dvi kiekvieną semestrą. Tiesa, šios stipendijos yra labiau specializuotos ir bus skiriamos už mokslinius tyrimus Telekomunikacijų srityje, projektuojant, gaminant ir tiriant antenas. Bus teisinga sakyti, kad šios stipendijos jau laukia savo studentų rudens semestre.

Doc. Kęstutis Svirskas

Telekomunikacijų mokslo centro vadovas