Naujienų archyvas

Mokslo festivalis “Erdvėlaivis Žemė 2017"

2017 09 18 CERN renginys

2017-ųjų rugsėjo 11 – 20 dienomis jau keturioliktąjį kartą vyko nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiai. Rugsėjo 18-ąją Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre (NFTC) moksleiviai ir visi norintys festivalio dalyviai galėjo susipažinti su Europos branduolinių tyrimo centro (CERN) veikla, atlikti dalelių trekų stebėjimus su Vilsono kamera, bei su užsiėmimų organizatorių pagalba atpažinti daleles pagal jų paliktus trekus.

Užsiėmimus vedė VU Branduolinių tyrimo centro Dalelių fizikos sklaidos grupės darbuotojai E.Norvaišas, A.Juodagalvis, A.Mekys, A. Acus ir A. Kynienė.