Naujienų archyvas

Europos tyrėjų naktyje – virtualus turas po CERN

2017 09 29 CERN renginys

Kompaktiškasis miuonų solenoidas © CERN

2017-ųjų Europos tyrėjų naktyje (rugsėjo 29 d.) neįprasta virtuali ekskursija po Europos branduolinių tyrimų organizaciją (CERN)... vaišinantis kava kavinėje „Caffeine Roasters“ arba dalyvaujant renginyje VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorijoje.

Renginio dalyviai galėjo virtualiai apsilankyti vienoje iš didžiausių pasaulyje mokslo tyrimų institucijų, susipažinti su šios milžiniškos laboratorijos įranga – Didžiuoju hadronų greitintuvu (Large Hadron Collider, LHC) bei vienu iš eksperimentų – Kompaktiško miuonų solenoido (Compact Muon Solenoid, CMS). Neformalioje aplinkoje dalyviai daugiau sužinojo apie eksperimentą, dalelių fiziką, Didžiojo hadronų greitintuvo uždavinius, o taip pat – pasivaikščiojo po CMS eksperimento kontrolės centrą, kompiuterių salę ir aplink patį įspūdingo dydžio dalelių detektorių.

Virtualioje ekskursijoje po CERN tiesioginio video tilto metu lydėjo dr. Aurelijus Rinkevičius iš Kornelio universiteto, JAV ir dr. Dainius Šimelevičius, VU Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkas. Į visus kylančius klausimus Vilniuje, Caffeine Roasters atsakė dr. Darius Jurčiukonis, o Molėtų astronomijos observatorijoje – doc. dr. Aušra Kynienė.

Plačiau apie renginį - naujienų portalo "Lietuvos žinios" straipsnyje

Negalėjote sudalyvauti šiame renginyje, tačiau norėtumėte virtualiai pasivaikščioti CERN? CERN kartu su informacinių technologijų gigante Google sukūrė virtualią apžvalgą, kurioje galite pasivaikčioti ALICE, ATLAS, CMS, LHCb eksperimentuose, apžvalgyti LHC tunelyje bei apsilankyti duomenų centre ir LHC valdymo patalpoje.