Naujienų archyvas

Kviečiame į didelių energijų fizikos eksperimento duomenų analizės mokymus
2018 06 01 Mokymai

VU Fizikos fakulteto Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos centras kviečia studentus įgyti žinių: dalelių fizikoje, duomenų analizėje (reikalingoje didelių energijų fizikos tyrimams), statistiniuose metoduose, duomenų moksle bei praktiniame programavime. Paskaitos ir užsiėmimai apžvelgs subatominių dalelių sąryšius, reakcijas, supažindins su įvykių Monte Carlo generatoriais, taikomais statistikos metodais, Linux OS, programavimo kalbomis (bash, C++, python), duomenų analizės biblioteka ROOT, įdomių įvykių atrinkimo logika ir kita.

Mokymus ves beveik 10 metų CERN Kompaktiškajame miuonų solenoido eksperimente dalyvaujantys lektoriai: dr. Aurelijus Rinkevičius (Cornell U, JAV) ir dr. Andrius Juodagalvis (VU). Po kelių įvadinių paskaitų mokymas bus nuotolinis.

Registracija vykdoma gegužės mėnesį e-adresais: ir . Registruojantis prašome nurodyti savo kursą, instituciją, paskutinių semestrų pažymių vidurkį, telefoną ir pridėti motyvacinį laišką. Užsiėmimų metu klausytojai turės naudoti savo kompiuterius.

Svarbios datos:
2018.06.01 d. Paskutinė registracijos diena