Naujienų archyvas

Baltijos šalis vienyja pajėgas bendradarbiavime su CERN 
2018 06 20 CERN meeting

CERN Baltijos šalių grupė © 2018 CERN

Gegužės 28-29 dienomis Europos branduolinių tyrimų centre Ženevoje įvyko CERN Baltijos šalių grupės susitikimas. Ši grupė jungia Lietuvos, Latvijos ir Estijos mokslo institucijas, bendradarbiaujančias su CERN. Susitikimo metu Baltijos šalių institucijos pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą, tokiu būdų oficialiai įtvirtindamos CERN Baltijos šalių grupę. 

Tai unikalus atvejis CERN istorijoje – iki šiol nei vienai šaliai nepavyko oficialiai suburti ir koordinuoti viso regiono šalių bendradarbiavimo su CERN. CERN Baltijos šalių grupei priklauso Rygos technikos, Latvijos, Rygos Stradinš, Kauno technologijos, Talino technologijos, Tartu ir Vilniaus universitetai, Estijos nacionalinis cheminės fizikos ir biofizikos institutas. 

CERN Baltijos šalių grupė įgalins sukurti tarptautines didelių energijų fizikos ir greitintuvų technologijų studijų programas magistro ir doktorantūros studijų studentams, taip sudarydama sąlygas parengti specialistus, gebėsiančius bendradarbiauti su CERN. 

Primename, kad mūsų šalies mokslininkų bendradarbiavimas su CERN prasidėjo dar 2004 metais, o šių metų sausio 8-ąją Lietuva tapo asocijuotąja CERN nare. Latvija ir Estija dar tik siekia tapti šalimis – narėmis. Kitas CERN Baltijos šalių susitikimas numatytas Taline, rugsėjo mėnesį. 

Parengta pagal Rygos technikos universiteto (RTU) informaciją

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos