Mokslas

Energetikos fizika

Studijų programos tikslas

Patenkinti šios specialybės fizikų poreikį Lietuvoje; parengti universitetinį išsilavinimą turinčius specialistus, atitinkančius tarptautinius standartus, tapsiančius doktorantūros rezervu; siekti, kad magistrantūros studijose įgytos branduolinės energetikos fizikos bei mokslinio darbo pradinė patirtis suteiktų galimybę absolventams įsijungti į tarptautinį bendradarbiavimą bei kelti ir efektyviau spręsti branduolinės energetikos technologines ir fizikines problemas Lietuvoje.                                                                  

Numatomi studijų rezultatai

Fizikos bakalauras yra sukaupęs fundamentinės fizikos žinių, susipažinęs su šiuolaikinėmis mokslinėmis koncepcijomis ir teoriniais modeliais, turi savarankiško darbo įgūdžių; geba kūrybiškai taikyti fizikinių reiškinių modelius, naudotis šiuolaikinėmis informacijos technologijomis, moka rinkti, sisteminti, analizuoti ir interpretuoti eksperimentinius duomenis.                                                                

Profesinės veiklos galimybės

Absolventas gali dirbti mokslinėse ir praktinės veiklos institucijose, kuriose darbai susiję su branduoline energetika ir branduolinių reaktorių fizika, t. y. branduolinių reaktorių teorinis ir skaitmeninis modeliavimas, neutronų fizika, jonizuojančiosios spinduliuotės sąveika su medžiaga, radiacinė spektroskopija, radiacinė ekologija.                                              

Programos komiteto pirmininkas  - dr. Andrius Poškus.

Plačiau

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos