2008 m. įkurtos Lazerinių technologijų ir optinių medžiagų mokomosios laboratorijos patalpoje yra 3 optiniai stalai, ant kurių išdėstyti laboratoriniai darbai. Norint sutalpinti daugiau laboratorinių darbų ant to paties optinio stalo, papildoma matavimo įranga yra keičiama, o lazeriai naudojami tie patys. Čia sukomplektuoti eksperimentiniai darbai skirti: plastikinių ir metalinių paviršių lazeriniam ženklinimui; lazeriniam metalinių plokštelių gręžimui pikosekundiniais impulsais; lazerių apšvietos lygio matavimui; lazerio sukeltos pažaidos spektroskopijai; elektrooptinio moduliatoriaus tyrimui; suminio dažnio generavimui; kristalų netiesiškumo įvertinimui. Rudens semestrą čia atliekamas ir vienas optinių medžiagų laboratorinis darbas, skirtas optinių interferencinių dangų atspindžio koeficiento matavimams plačioje kampų ir spektro srityje.

Pavasario semestro metu Lazerinių technologijų ir optinių medžiagų mokomojoje laboratorijoje, naudojant pikosekundinį „Eksplos“ lazerį PL2200 ir sukurtus laboratorinių darbų maketus, vykdomi kinetinės ir lazerinės spektroskopijos laboratoriniai darbai: spektrometro laikinės aparatinės funkcijos matavimas; molekulių sužadintos būsenos gyvavimo trukmės matavimas; molekulių fotoizomerizacijos ir krūvininkų relaksacijos tyrimai.

2012 m. nupirktas mikroapdirbimui skirtas 5 ašių pozicionavimo kompleksas buvo sujungtas su renovuotu PHAROS lazeriu ir sukurtas stendas lazerinio mikroapdirbimo femtosekundiniais impulsais tyrimams bei su tuo susijusiems laboratoriniams darbams atlikti. Su juo atliekamas skaidrių, puslaidininkinių ir kompozicinių medžiagų pjovimas bei gręžimas. Lazerinių technologijų mokomosios laboratorijos veiklą ir plėtrą koordinuoja dr. D. Paipulas.

MLTOM zenklinimas

Lazerinių technologijų mokomoji laboratorija

Laboratorinių darbų aprašai pateikti knygoje "Lazerinių technologijų laboratoriniai darbai". Konkrečios užduotys bus suformuluotos laboranto prieš pradedant darbą.

LAZERINIŲ TECHNOLOGIJŲ MOKOMOJI LABORATORIJA

305 KAB., SAULĖTEKIO AL. 10, VILNIUS