Naujos galimybės Telekomunikacijų fizikos ir elektronikos studijų programos studentams [2017-06-28]

Fizikos fakulteto Telekomunikacijų mokslo centre lankėsi telekomunikacijų bendrovės Telia tinklo vadovas p. Mindaugas Varanauskas. Pokalbyje su prof. Jonu Matuku ir doc. Kęstučiu Svirsku svečias papasakojo apie naują politiką, kurios Telia nuo šiol laikysis, bendraudama su universitetais.

Per pastaruosius pusantrų metų telekomunikacijų bendrovėje Omnitel įvyko dideli struktūriniai pokyčiai. Po susijungimo su AB TEO, naujoji Telia įmonė iš pagrindų atnaujina savo radijo ir fiksuotojo ryšio įrangą, ją pakeisdama pačia naujausia Huawei įranga.

Kokios naujienos turėtų labiausiai dominti mus ir mūsų Telekomunikacijų fizikos ir elektronikos studijų programos studentus? Viena iš naujienų yra tai, kad Telia dirba daugybė aukštos kvalifikacijos telekomunikacijų specialistų, kurie mielai pasidalintų savo žiniomis ir patirtimi su bakalauro ar magistro studijų telekomunikacijų fizikos ir elektronikos specialybės studentais.

Kita naujiena susijusi su studentų praktika. Fizikos fakultete praktikos yra atliekamos rudens semestre, tad Telia yra pasirengusi priimti keletą mūsų studentų praktikai savo fiksuotojo ar radijo ryšio testavimo laboratorijose. Studentas ten susipažintų su naujausia įranga, įgytų naudingų darbo su ja įgūdžių, susipažintų su darbo realioje įmonėje specifika, kas leistų naujomis akimis pažvelgti į dėstomus dalykus ir jų svarbą.

Svečias atkreipė dėmesį ir į naujas tendencijas, susijusias su NB IoT (angl. Narrow Band Internet of Things protocol) protokolu pagrįstų technologijų plėtra. Šios technologijos žmonėms suteikia galimybę realizuoti protingo miesto, protingo namo, protingos aplinkos, sveikatos apsaugos, sandėliavimo, logistikos ir t.t. koncepcijas (sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti). Žmonės stengiasi naudoti šį protokolą visur, kur beįmanoma. Vienintelis pristabdantis veiksnys yra ribota žmogaus vaizduotė. Telia bendrovė savo klientams jau siūlo kai kurias NB IoT paslaugas.

Radiofizikos katedroje su šiomis technologijomis yra glaudžiai susiję Telekomunikacijų mokslo centro Bevielių tinklų ir M2M laboratorijos. M2M laboratorijoje studentai konstruoja įvairius įterptinių sistemų įrenginius, kuriais galima valdyti bet kokias stakles, ar net namų apyvokos įrenginius, esančius už dešimčių ar šimtų kilometrų. Čia ieškoma naujų M2M ir Daiktų interneto technologijų pritaikymo sričių. Tuo tarpu Bevielių tinklų mokslinėje laboratorijoje yra tiriama, kaip galima efektyviau išnaudoti turimą dažnių juostą, įvertinti fizikines priežastis, ribojančias ryšio kanalo pralaidumą ir pasiūlyti technines priemones, leidžiančias padidinti ryšio sistemos spektrinį efektyvumą. Bendrai tariant, šioje laboratorijoje siekiama optimizuoti fizikinius procesus, vykstančius signalų perdavimo ir priėmimo sistemose bei įvertinti detalius eksperimentinius matavimų ir statistinių signalo sklidimo efektus. Radiofizikos katedra studentams siūlo kompleksą mokomųjų dalykų, kurie iš esmės leidžia realizuoti M2M ar Daiktų interneto idėją nuo pradinės minties iki pat produkto sukūrimo, tad, studentai, sukluskite - verta pabandyti.          

Fizikos fakultetas būtinai pasinaudos VU Partnerio Telia pasiūlytomis naujomis galimybėmis mūsų studentams.

20170413 093031