Jaunųjų mokslininkų vasaros stovyklos [2017-08-29]

Straipsnis jaunųjų mokslininkų vasaros stovyklos 1 foto

10 -12 klasių moksleiviai matavosi mokslininko profesiją vykusioje jaunųjų mokslininkų vasaros stovykloje. Stovykloje susirinkę jaunuoliai kartu su mokslininkais ir doktorantais atlikto įvairius eksperimentus. Moksleiviai savomis rankomis augino OLED šviestukus, tyrė Galio nitrido puslaidininkius, tyrinėjo šviesos suvokimo subtilybes ir dirbo su šimtus tūkstančių eurų kainuojančiais moksliniais aparatais.

Moksleiviams buvo suteikta galimybė iš arti susipažinti su mokslininkais, jų atliekamais tyrimais ir atrasti patraukliausias mokslininko profesijos detales ir gamtos suvokimo džiaugsmą. Stovyklos metu moksleiviai susiskirstė į grupes ir kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais tyrė įvairias fizikos fenomenus. Moksleiviai džiaugėsi galimybe savo fizikos žinias pritaikyti realybėje, pasinaudojant įvairiais prietaisais pasigaminti savo šviesos šaltinius (OLED ir LED).

Didelis ačiū Taikomųjų mokslų institutui (prof. S. Juršėnas) ir Puslaidininkių fizikos katedrai (prof. G. Tamulaitis) ir organizatoriams Justinui Baužiui ir Jolantai Juodvalkienei už savanorystę leidžiančia atverti tarptautiniu mastu pripažintų laboratorijų duris. Taip pat širdingai dėkojame tyrėjams už pasiūlytas temas ir gebėjimą įkvėpti ir žavėti moksleivius:

Tema

Tyrėjai

Organinių junginių fotofizikiniai tyrimai skirti OLED gamybos taikymams

(Edvinas Radiūnas)

Darbas OLED technologijų laboratorijose (švarios patalpos ISO7)

(Paulius Imbrasas)

Daugiaspalvio šviestuvo kalibravimas naudojant integruojančią sferą ir šviesinių bei spalvinių parametrų nustatytas.

Dokt. Andrius Petrulis

Daugiaspalvio konversijos fosfore kietakūnio šviestuvo psichofizikinis įvertinimas

Dokt. Akvilė Zabiliūtė-Karaliūnė

InGaN kvantinių struktūrų paviršiaus ir optinių savybių tyrimas multifunkciniu mikroskopu