Projekto numeris: Nr. VP2-1.1-ŠMM-04-V-02-002

Projektas „Medžiagotyros, nano- ir šviesos technologijų bei aukštojo mokslo studijų šiose proveržio kryptyse infrastruktūros kūrimas (LaMeTech infrastruktūra)“.

Projekto numeris: VP2-1.1-ŠMM-04-V-02-002.

Projektas vykdomas pagal Lietuvos 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ VP2-1.1-ŠMM-04-V priemonę „Bendrosios mokslo ir studijų infrastruktūros stiprinimas“.

Projekto biudžetas: 16,3 mln. Lt.

Pagrindinės projekto veiklos:

Sukurti ir atnaujinti bendrąją, technologinę ir informacinę studijų infrastruktūrą VU, KTU, VGTU ir FTMC FI medžiagotyros, nano- ir šviesos technologijų krypčių studijų proceso vykdymui bei aukštos kvalifikacijos specialistų rengimui.

Sukurti ir atnaujinti bendrąją, technologinę ir informacinę atviros prieigos infrastruktūrą MTTP veiklos medžiagotyros, nano- ir šviesos technologijų srityje vykdymui VU, KTU, FTMC FI, FTMC PFI, FTMC ChI ir papildyti “Saulėtekio” slėnio mokslinę infrastruktūrą.

Projekto tikslinės grupės – studentai ir dėstytojai bei mokslininkai ir tyrėjai. Taip pat ir verslo sektoriaus atstovai, aukštųjų technologijų gamintojai, kurie galėtų naudotis Projekto metu sukurta ar atnaujinta atviros prieigos MTEP infrastruktūra.

Pradžia: 2010 m. kovo 3 d.
Pabaiga: 2013 m.. liepos 31 d.

Projekto vadovas: Dalia Kaškelytė

Tikslas: prisidėti prie viešosios MTTP ir studijų bazės, skirtos mokslui imliems ūkio subsektoriams, stiprinimo, sukuriant LaMeTech NKP infrastruktūrą ir papildant “Saulėtekio" bei "Santakos" slėnių centrų laboratorinius kompleksus.

Projekto esmė:

Projektas ir jo veiklos yra koncentruotos į kelias siauras proveržio kryptis, kuriose sukauptas didžiausias mokslo potencialas: lazerių ir šviesos technologijos, puslaidininkių optoelektronikos technologijos ir naujų medžiagų (nano ir elektronikos) technologijos. Šios kryptys yra glaudžiai susijusios su Saulėtekio slėnio ir dalinai su Santakos slėnio plėtra ir jose yra stipriausi ryšiai su Lietuvos pramonės įmonėmis. Projektas apjungia Lietuvos mokslo ir akademinės visuomenės (Vilniaus universiteto (VU), Kauno technologijos universiteto (KTU), Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU), Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) pastangas, siekiant sukurti kompleksinį pagrindą moksliniam-technologiniam proveržiui medžiagų, nano- ir šviesos technologijų kryptyse. Projekto įgyvendinimo metu atnaujintos laboratorinės, kompiuterinės bei programinės įrangos pagalba bus skatinami moksliniai tyrimai perspektyviose ar Lietuvos pramonei aktualiose mokslo srityse, apimančiose naujų modernių medžiagų kūrimą, medžiagotyrinių metodų įsisavinimą, moderniausių mikro- ir nanotechnologijų procesų įvaldymą, naujus šviesos valdymo ir panaudojimo metodus. Sėkmingas projekto įvykdymas padidins aukštųjų technologijų įmonių indėlį į šalies biudžetą, didinant esamų lazerinių bendrovių konkurencingumą tarptautinėje rinkoje ir kuriant naujas įmones kitose naujų medžiagų, nano- ir šviesos technologijų kryptyse.

2018-10-19
Prof. A. Dubietis – netiesinio profesoriaus pavyzdys
2018-10-16
Kviečiame dalyvauti CERN greitintuvų mokykloje „Didelio gradiento plazmos bangos greitintuvai“
2018-10-16
Pasaulinė duomenų diena (W2D2, World Wide Data Day)
2018-10-15
Dr. Vytautas Klimavičius: lemiamą minutę pasirinkau taikomąją fiziką
2018-10-10
Kviečiame teikti paraiškas dalyvauti susitikimuose su Nobelio premijos laureatais!
MŪSŲ DRAUGAI

fidi-logo-small  SMD logo  FF   logo Olimpas Karjera LT logo 2      Alumnio draugija    vu naujienos     jaunuju energetiku klubas      

 

                                                     

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos