Projekto numeris: VP1-3.1-ŠMM-08-K-01-004

Projektas “Puslaidininkinėse ir nano-technologijose perspektyvių medžiagų kūrimas ir charakterizavimas nuostoviosios ir ultrasparčiosios spektrometrijos metodais plačioje spektrinėje srityje”

Projekto numeris: VP1-3.1-ŠMM-08-K-01-004 (Finansavimo administravimo sutarties numeris VP1-3.1-ŠMM-08-K-01-004/KS-120000-1756).

Finansuoja Europos socialinio fondo agentūra pagal 3 veiksmų programą “Tyrėjų karjeros stiprinimas” priemonę „Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklų vykdymas pagal nacionalinių kompleksinių programų tematikas“.

Projekto biudžetas: 4,7 mln. Lt.

Projekte dalyvauja – Taikomųjų mokslų institutas, Chemijos fakultetas, Fizikos fakultetas.

Darbo pobūdis: įdarbinti 73 mokslininkus, atlikti mokslinius tyrimus, vykti į konferencijas ir parašyti 42 mokslines publikacijas.

Pradžia: 14/08/2012
Pabaiga: 15/08/2015

Mokslinis vadovas: Valdas Šablinskas
Projekto vyr. administratorius: Robertas Maldžius
Projekto administratorius: Justinas Baužys

Tikslas: Gerinti žmogiškųjų išteklių kokybę ir kiekybę Vilniaus universitete, siekiant padidinti MTTP pajėgumą ir potencialą.

Uždaviniai: Tobulinti tyrėjų kvalifikaciją ir kompetenciją Vilniaus universitete, skatinant aukšto lygio tarp. mokslinius tyrimus ir tyrėjų mobilumą.

Projekto esmė: Per paskutinius dešimtmečius taikomuosiuose fizikiniuose bei cheminiuose moksluose buvo padaryta eilė atradimų bei išradimų, kurie įtikinamai pademonstravo puslaidininkinės optoelektronikos, lazerinių bei nano-technologijų efektyvumą ir jų didžiulį potencialą, kuriant naujas unikalių savybių medžiagas bei įrenginius. Šio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projekte ketiname apjungti atskirų universiteto mokslinių grupių medžiagotyrinę patirtį bei mokslinę technologinę bazę pažangių puslaidininkinių technologijų vystymui bei jų taikymui opto- ir nanoelektronikos proveržio kryptyse, taip prisidedant prie prioritetinių ūkio sričių vystymo. Projekte planuojama įdarbinti 73 tarptautinio lygio mokslininkus ir kitus tyrėjus, įsisavinti atviros prieigos įranga ir atlikti MTEP veiklas, kurių rezultatas bus 37 publikacijos ISI WOS žurnaluose. Projekte planuojama įdarbinti 73 tarptautinio lygio mokslininkus ir kitus tyrėjus.
Tyrimai bus vykdomi pagal 7.2. MTEP veiklas Jungtinės lazerių, naujųjų medžiagų, elektronikos ir nanotechnologijų bei taikomųjų fizinių mokslų ir technologijų NKP tematikoje. Proj. tikslas dėl savo kompleksiškumo negali būti pasiektas pavienių mokslinių grupių. Techn. vystymui yra reikalinga solidi molekulinių darinių su pageidaujamomis optinėmis, elektrinėmis ir mechaninėmis charakteristikomis kūrimo bazė. Kuriant medžiagas bei prietaisus būtina suprasti medžiagos organizaciją ir vyksmus molekuliniame lygmenyje. Tik tada atsiranda galimybė tuos procesus kontroliuoti ir numatyti naujas medžiagų savybes. Toks selektyvus medžiagų kūrimas nėra įmanomas be grįžtamojo ryšio tarp naujų medžiagų kūrimo bei jų charakterizavimo metodikų. Siūlomo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės veiklos projekto jungtinė grupė, sudaryta iš VU Fizikos ir Chemijos fak. bei TMI mokslininkų, atliks pasaulinio lygio tyrimus puslaidininkinės optoelektronikos, lazerinių bei nano-technologijų srityse.

2018-10-15
Dr. Vytautas Klimavičius: lemiamą minutę pasirinkau taikomąją fiziką
2018-10-10
Kviečiame teikti paraiškas dalyvauti susitikimuose su Nobelio premijos laureatais!
2018-10-10
Studente, tau reikalingas mentorius?

Prasidėjo VU Mentorystės registracija!

Skaityti daugiau
2018-10-03
Rugsėjo mėnesį 10-čiai Fizikos fakulteto doktorantūros studentų suteiktas mokslo daktaro laipsnis
2018-10-02