es pav 1

Finansuojama iš Europos socialinio fondo investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“.

Projekte tiriamas bario ir stroncio spektro linijų formavimasis seniausiose žvaigždėse siekiant padėti atskirti šių žvaigždžių cheminio praturtinimo scenarijus. Projekto metu bus pirmąkart tiriamas šių spektro linijų formavimasis realistiškai įskaitant konvekciją ir nepusiausvirąją spinduliuotės pernašą. Tam pasiekti bus atlikti trimačių hidrodinaminių žvaigždžių atmosferų modelių skaičiavimai, atlikta detali spektro linijų sintezė, apskaičiuotos gausos pataisos, kurias galima bus taikyti platesnėje stroncio ir bario gausos analizėje ir remiantis kuriomis patikimiau įvertinti ankstyvą cheminių elementų praturtinimo raidą ankstyvojoje Visatoje.

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2020-09-01 iki 2022-08-31
Stažuotojas: