es pav 1

Projekto pavadinimas: Dvimačių optinių gardelių, pasižyminčių siauresniais negu optinis bangos ilgis barjerais, teorinis tyrimas

Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-22-0078

Projektas bendrai finansuotas iš Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą” pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2020-11-03 iki 2021-04-30

Projekto studento vadovas: prof. Gediminas Juzeliūnas

Studentas: Edvinas Gvozdiovas

Santrauka: Projekto metu studentas tirs naujus būdus suformuoti dvimates gardeles šaltiesiems atomams, lazerių pluoštų pagalba sukeliant optinius šuolius tarp tinkamai parinktų atomų vidinių būsenų. Šaltųjų atomų tyrimai yra svarbūs tiek fundamentiniu aspektu, tiek ir taikymais tikslių matavimų srityje, kvantiniuose skaičiavimuose bei kvantinėse simuliacijose. Šaltųjų atomų dujos gali emuliuoti kondensuotų medžiagų ir kitų sudėtingų sistemų savybes, kas padeda giliau suprasti šių sistemų savybes.

Siekiamas rezultatas: studentas giliau susipažins su šaltųjų atomų fizika. Vykdymo metu bus išvystytas atomo dinamikos aprašymas kai atomą, pasižymintį Lambda konfiguracijos energijos lygmenimis, veikia vienmatės stovinčios bangos. Šis aprašymas bus išplėstas tiriant dvimačių optinių gardelių juostinę sandarą bei atomo dinamiką.