es pav 1

Projekto pavadinimas: Vienalyčių optinių gaudyklių sukūrimas šaltiesiems atomams

Projekto Nr. 09.3.3.-LMT-K-712-25-0110

Projektas bendrai finansuotas iš Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą” pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2021-09-01 iki 2022-03-31

Projekto studento vadovas: prof. Gediminas Juzeliūnas

Studentas: Edvinas Gvozdiovas

Santrauka: Studentas nagrinės šulinio formos gaudyklių sukūrimą panaudojant orbitinį judesio kiekio momentą turinčius šviesos pluoštus, tiriant pilną sistemos Hamiltonianą Lambda atomo-šviesos sąveikos schemoje, bei efektinį modelį tamsiojoje būsenoje.

Siekiamas rezultatas: studentas ištirs energijos spektrą ir atomo dinamiką, pateiks rekomendacijas kaip išvengti nuostolių tinkamai parenkant atominės sistemos bei šviesos pluoštų parametrus.