es pav 1

Finansuojama iš Europos socialinio fondo.

Pagrindiniais mokslinio tyrimų projekto tikslas – tyrinėti periodiškai arba beveik periodiškai žadinamas kvantines sistemas Floquet formalizmo rėmuose. Mes siekiame išvystyti bendrą metodiką Floquet juostoms tirti bei pritaikyti šią metodiką periodiškai moduliuotoms sistemoms, tokioms kaip virpinamos optinės gardelės arba magnetinės moduliacijos būdų sukelta sukinio ir orbitos sąveika. Projektas orientuojasi į eksperimentinius taikymus atliekamus su šaltais atomais. Pagrindinis siekiamas mokslinio tyrimo rezultatas – dėl periodinio žadinimo sukeltų topologinių būsenų tyrimas, t.y. mes siekiame išsiaiškinti kaip keičiasi topologinių būsenų savybės priklausomai nuo periodinės jėgos stiprio, asimetrijos bei periodinės jėgos profilio. Mokslinis tyrimas neapsiribojame griežtai periodiniu žadinimu, todėl mes siekiame gauti rezultatus ir tuo atvejų, kai jėgos amplitudė lėtai priklauso nuo laiko. Tokia papildoma lėta amplitudės priklausomybė atspindi realistišką situaciją atsirandančią šiuolaikiniuose eksperimentuose su šaltų atomų dujomis.

Podoktorantūros stažuotojas: dr. Viktor Novičenko
Podoktorantūros stažuotės vadovas: habil. dr. Gediminas Juzeliūnas