es pav 1

Projekte numatyta ištirti He sekos jonų dvigubą fotojonizaciją. Priimta, kad dvigubos fotojonizacijos metu akimirksniu išmušami du elektronai. Šis procesas aiškinamas koreliacinių efektų įtaka. Savo projekte dvigubą fotojonizaciją nagrinėjame kaip kelių vienas po kito vykstančių procesų visumą. Vienu atveju turime viengubą fotojonizaciją su po jos sekančia vienguba jonizacija fotoelektronu. Kitu atveju – viengubą fotojonizaciją su po jos sekančiu sužadinimu dėl sąveikos su fotono išmuštu elektronu, kuris galiausiai pašalina sužadintos sistemos elektroną. Mūsų skaičiavimai rodo, kad antro atvejo tikimybė yra apie 10 % mažesnė už pirmojo proceso tikimybę. Reikia pabrėžti, kad pirmojo proceso atveju turime du vienas po kito vykstančius procesus, o antro proceso atveju nagrinėjame tris procesus. Vadinasi, antru atveju gauname uždelstą elektronų išmetimą iš sistemos lyginant su pirmu atveju, nes kiekvienas procesas reikalauja papildomo laiko, kad įvyktų. Šie procesai gali būti stebimi taikant atosekundinę spektroskopiją. Tokie procesai iki šiol nebuvo tyrinėti. Projekto metu gauti rezultatai bus svarbūs siekiant suprasti fundamentinius procesus, vykstančius šviesai sąveikaujant su medžiaga.

Projekto trukmė: 2019-05-06 – 2019-07-31
Projekto dalyvė: doktorantė Jurgita Koncevičiūtė