Paskelbti dalykiniai šalies švietimo įstaigų reitingai.

Tarp universitetų reitinguose geriausiai, kaip ir kasmet, pasirodė Vilniaus universitetas – jis paskelbtas lyderiu 29 bakalaurų ir 34 magistrų rengimo studijų kryptyse.

Nacionaliniame dalykiniame aukštųjų mokyklų reitinge, atsižvelgdami į 2200 darbdavių nuomonę apie studijas baigusiuosius, priimtų studijuoti pirmakursių balus, absolventų įsidarbinimą bei gaunamą atlyginimą ir kitus rodiklius sudarytojai, tarp kitų bakalauro studijų krypčių, fiziką bei elektronikos ir elektros inžineriją Vilniaus universitete įvertino pirmąja vieta. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, atitinkamai 84% ir 88% 2012-2016 m. laidos alumnų sėkmingai įsidarbino.

Reitinguojant magistrantūros studijas buvo atsižvelgiama į darbdavių nuomonę ir moksliškumo rodiklius. Vertinant magistrų parengimą, buvo skaičiuojama, kiek kiekviena aukštoji mokykla kiekvienoje kryptyje turi valstybės finansuojamų doktorantūros vietų, kaip įsidarbino kiekvienos aukštosios mokyklos, kiekvienos magistrantūros studijų krypties absolventai ir kokius atlyginimus jie gauna. Iš galimų 100 balų, fizikos krypties magistrantūros studijos Vilniaus universitete įvertintos 100 balų.

MOSTA duomenimis, 85% 2012-2016 m. laidos alumnų, baigusiųjų fizikos krypties ir 96% baigusiųjų elektronikos ir elektros inžinerijos kypties magistrantūros studijas sėkmingai įsidarbino. Jų vidutinis atlyginimas yra apie 1140 eurų. Šie įsidarbinimo ir atlyginimo rodikliai yra patys aukščiausi lyginant su kitais Lietuvos universitetais.

Nacionalinis aukštųjų mokyklų reitingas skelbiamas kiekvienais metais, o nuo 2013 m. du kartus per metus – nuo tada atskiru reitingu buvo pradėtos vertinti ir šalies aukštųjų mokyklų studijų kryptys.

2019 m. gegužę bus pristatytas bendrasis Lietuvos universitetų reitingas.

Parengta remiantis žurnalo „Reitingai“ ir VU informacija

Elektronikos ir elektros inžinerijos kypties bakalauro studijų programa: Elektronika ir telekomunikacijų technologijos.

Fizikos krypties bakalauro studijų programos: Fizika, Kompiuterinė fizika ir modeliavimas, Moderniųjų technologijų fizika ir vadyba, Taikomoji fizika.

Elektronikos ir elektros inžinerijos kypties magistrantūros studijų programa: Elektronika ir telekomunikacijų technologijos.

Fizikos krypties magistrantūros studijų programos: Gyvybės ir cheminė fizika, Lazerinė fizika ir optinės technologijos, Teorinė fizika ir astrofizika.

Nauja Technologijų mokslų studijų krypties Šviesos technologijų bakalauro studijų programa dar nebuvo vertinama. Taip pat žurnale neatsispindėti Medžiagų technologijų studijų krypties Lazerinės technologijos magistrantūros programos ir Technologijų mokslų studijų kypties Optoelektronikos medžiagų ir technologijų magistrantūros programos rodikliai.