Apie Fotoną - Fizikos fakultetas

Sidebar

eisena

Sveikiname Fotono jaunųjų fizikų mokyklą prisijungus prie Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto bendruomenės!

Jaunųjų fizikų mokykla „Fotonas“ veikia nuo 1972 m., o 2021 m. persikėlė iš Šiaulių į Vilnių. Mokykla toliau tęsia veiklą Vilniaus universiteto Fizikos fakultete. Tai didele dalimi Fizikos fakulteto bendruomenės entuziazmu paremta, išgyvenusi ir atlaikiusi visas permainas, turinti tradicijas, savo atributiką bei šūkį mokykla. Per veiklos vykdymo metus Šiaulių universitete „Fotono“ mokyklą baigė daugiau nei 17000 mokinių. Kasmet jos veikoje dalyvaudavo per 1000 įvairių Lietuvos mokyklų, IX–XII klasių mokinių ir per 100 fizikos mokytojų. Dauguma fotoniečių sėkmingai įstoja ir baigia studijas Lietuvos ir užsienio universitetuose ir tampa puikiais specialistais.

Į „Fotono“ mokyklą kviečiame moksleivius, norinčius pagilinti fizikos žinias, išmokti spręsti uždavinius, atlikti eksperimentus, pabendrauti su savo bendraamžiais vasaros stovyklose.

Jaunųjų fizikų mokykloje „Fotonas“ mokslas trunka 4 metus. Mokykloje mokosi 9–12 klasių (atitinkamų gimnazijos klasių) mokiniai. Į mokyklą mokiniai priimami išsprendę stojamąsias užduotis. Stojamosios užduotys skelbiamos kiekvienų naujų mokslo metų pradžioje, rugsėjo mėnesį, mokyklos internetiniame puslapyje www.fotonas.ff.vu.lt bei išsiunčiamos elektroniniu paštu į mokyklas. Mėnesio laikotarpyje mokinių atsiųstos užduotys ištaisomas ir teigiamai įvertintų darbų mokiniai yra kviečiami studijuoti jaunųjų fizikų mokykloje. Internetiniame mokyklos puslapyje yra skelbiami įstojusiųjų mokinių sąrašai, mokiniams išsiunčiama užpildyti mokinio anketa ir prašymas dėl priėmimo į mokyklą.

9–12 klasių mokiniai skirstomi į keturis kursus:

  • I–III kurse per metus jie atlieka 60 fizikos užduočių kasmet. Užduotys yra skirstomos į tris turus. Kiekviename ture po 20 fizikos uždavinių.
  • IV kurse mokosi šalies vidurinių mokyklų 12 klasių arba to paties amžiaus gimnazijų mokiniai. Per metus jie atlieka 40 fizikos užduočių. Užduotys skirstomos į du turus. Kiekviename ture po 20 fizikos uždavinių.

Mokiniams, įvykdžiusiems ugdymo programų reikalavimus, išduodami valstybės nepatvirtinti „Fotono“ mokyklos baigimo pažymėjimai. Baigusiems neakivaizdinę jaunųjų fizikų mokyklą „Fotonas“ ir stojantiems į VU Fizikos fakulteto studijų programas – prie konkursinio balo papildomai pridedamas 1 balas.

Mokytojams ir mokiniams organizuojamos konsultacijos, seminarai, konferencijos, kurių metu pasidalinama darbo patirtimi, analizuojami uždaviniai, atliekami eksperimentai, bei pristatomos mokslo ir mokymo naujovės. Geriausiai besimokantiems fotoniečiams organizuojama mokomoji-poilsinė vasaros stovykla, kurioje vyksta mokomoji bei poilsinė veikla. Mokomoji veikla: sprendžiami uždaviniai, atliekami laboratoriniai darbai, vyksta mokslininkų paskaitos. Poilsinė veikla: keliaujame į turistinius žygius, dalyvaujame sporto renginiuose, viktorinose, konkursuose, teminiuose vakarėliuose, diskotekose.

7–8 klasių mokiniams organizuojamas „Mažasis fotonas“, kurio tikslas sudominti ir gilinti mokinių fizikos žinias. Mokslo metų pradžioje mokiniams paštu / e. paštu išsiunčiamos užduotys, sprendimų metodiniai nurodymai ir užduočių atlikimo terminai. Po dvejų metų, mokiniai įvykdę ugdymo programos reikalavimus, be stojamųjų užduočių sprendimo yra keliami į „Fotono“ mokyklos I kursą.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos