Sidebar Krypčių grupė Fiziniai mokslai
 Studijų kryptis Fizika
 Kvalifikacinis laipsnis Fizinių mokslų bakalauras
 Trukmė 4 metai
 Studijų forma Nuolatinės dieninės studijos
 Studijų programos kreditai 240
 Metinė studijų kaina (2020 m.) 2951 EUR

 

Kompiuterinė fizika ir modeliavimas studijų programa skirta tiems, kurie naudodami kompiuterius ir superkompiuterius nori išmokti modeliuoti įvairius gamtos reiškinius, projektuoti ir valdyti eksperimentą, programuoti ir dirbti su dideliais duomenimis, tame tarpe kurti programų sistemas, ir taip gauti naujus fizikinius rezultatus. Studijuojant įgyjamos žinios yra neįkainojamos siekiant suvokti ir toliau tirti fundamentalius gamtos veikimo principus, dirbant labai įvairiose šiuolaikinių aukštųjų technologijų srityse.

Išsamiau apie programą ir priėmimo sąlygas 2020 m.

Verta, nes:

  • ypač daug dėmesio skiriama fizikiniams, technologiniams ir astrofizikiniams uždaviniams spręsti naudojant IT technologijas;
  • įgyjama reikiamų  žinių skaičiuoti, programuoti, modeliuoti ir simuliuoti fizikinius reiškinius su vienu galingiausių superkompiuterių (HPC) Lietuvoje;
  • Kompiuterinė fizika ir modeliavimas studijų programa rengia specialistus darbui IT įmonėse, kurie turi bendruosius, HPC ir mikropoecesorių programavimo, duomenų bazių valdymo ir kompiuterinių tinklų tvarkymo žinių; parengia tolimesnėms magistrantūros studijoms;
  • galima pasirinkti įgyti: skaičiuojamosios fizikos (tame tarpe ir kvantinės chemijos), astrofizikinį ar teorinės fizikos išsilavinimą, arba pedagogo kvalifikaciją.

Absolventai dirba:

 

Studijų programoje dėsto profesoriai Arlauskas Kęstutis, Kučinskas Arūnas, Kuokštis Edmundas, Stepanauskas Gediminas, Šulskus Juozas, Tamošiūnas Vincas, Vansevičius Vladas.

Taip pat studijų programoje dėsto docentai Aleksiejūnas Rimvydas, Bučinskas Juozas, Chmeliov Jevgenij, Jarutis Vygandas, Glemža Kazimieras, Kuliešius Feliksas, Maldžius Robertas, Matijošius Aidas, Mačernis Mindaugas, Narbutis Donatas, Poškus Andrius, Pralgauskaitė Sandra, Rancova Olga, Rapševičius Valdas, Stonkutė Rima, Svirskas Kęstutis, Tamošiūnas Stasys, Tamulienė Viktorija, Zubovas Kastytis ir kt.

egle klodaiteKompiuterinės fizikos ir modeliavimo programa yra ne vien tik fizika, bet ir galimybė išmokti programuoti, dirbti su kompiuteriais, išmokti modeliuoti, taip pat galimybė nukreipti savo studijas labiau į astronomijos pusę ir įgyti astrofizikinį išsilavinimą. Baigę šias bakalauro studijas studentai neretai įsidarbina IT žinių, aukštųjų technologijų reikalaujančiose įmonėse, fizinių mokslų centre ar mokslo įstaigose. Programa labiausiai žavi tuo, kad neapsiriboja vien fizika ir apima daug platesnį aukštojo mokslo spektrą.

Eglė Klodaitė, Kompiuterinės fizikos ir modeliavimo studijų programos studentė 

foto2Studijavau kompiuterinę fiziką 2000-2004 m., buvau vienas pirmųjų šios programos absolventų. Studijų metu įgijau naujų fizikos ir programavimo žinių, kurias pritaikau ir šiuo metu vykdydamas mokslinius tyrimus lazerinių technologijų srityje. Manau, kad ši programa yra puikus pasirinkimas norint pagilinti tiek fizikos tiek IT technologijų žinias.

Dr. Evaldas Stankevičius, Kompiuterinės fizikos programos absolventas,
Fizinių ir technologijos mokslų centro Lazerinių technologijų skyriaus mokslo darbuotojas

Gintaras Sakalas 1 1Didžiuojamės savo komandoje turėdami ir Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto absolventus, kurių analitinis mąstymas, gebėjimai spręsti inžinerines problemas, drąsa rizikuoti bei smalsumas geriausiai tinka dar tik besivystančioje ir sparčiai tobulėjančioje didžiųjų duomenų technologijų srityje. SEB banko viziją tapti duomenimis grįsta organizacija, teikiančia pasaulinio lygio paslaugas savo klientams padeda įgyvendinti SEB grupės paslaugų centre veikianti Informacinės platformos departamento komanda, kurios pagrindinis uždavinys – pasitelkiant didžiųjų duomenų (angl. Big Data) technologijas kurti SEB informacijos platformą. Čia dirba ne vienas Fizikos fakulteto absolventas.

Gintaras Sakalas, SEB Didžiųjų duomenų skyriaus vadovas

fotoKompiuterinės fizikos ir modeliavimo programos pagrindinis tikslas suteikti žinių pagrindus tik atsiveriančiose naujose mokslo šakose, kur fizika ir IT yra neatskiriamos dedamosios. Modeliavimo dalis apima žinias apie tai kaip taikyti IT žinias eksperimentinėje ar teorinėje fizikoje, o kompiuterinė fizika kaip tyrinėti pasaulį kada jis yra simuliuojamas. Studijų programą rekomenduoju kiekvienam, kuriam patinka tyrinėti gamtos reiškinius ir mėgsta savo idėjas tikrinti su kompiuteriu.

Doc. dr. Mindaugas Mačernis, Kompiuterinės fizikos ir modeliavimo studijų komiteto primininkas

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos