Spektroversum - Fizikos fakultetas

Sidebar

Bendras biudžetas: 3,6 mln. Medžiagų elektroninių / molekulinių procesų spektrometrinio charakterizavimo centras ir narystė tarptautinėje infrastruktūroje MAX IV (Švedijos Nacionalinėje sinchrotroninio spinduliavimo laboratorija).

SPECTROVERSUM MTI yra viena iš nedaugelio ES infrastruktūrų, kuri suteikia išsamią informaciją apie medžiagų sudėtį ir vyksmus jose, panaudojant plataus spektro intervalo spinduliuotę nuo ultravioletinės iki mikrobangės spektro srities bei masių spektrometriją. Šiame centre atliekami ne tik rutininiai spektriniai tyrimai reikalingi pradiniam medžiagų ar vyksmų charakterizavimui, bet ir tiksliniai spektriniai eksperimentai, tame tarpe naudojant specialiai tam tikslui sukonstruotą papildomą įrangą, siekiant atskleisti subtilias medžiagos struktūros ypatybes, sąveikas, giliau suprasti tiriamo objekto sandarą, bei tirti trumpai egzistuojančių molekulinių darinių virsmus. Apjungus vartotojų žinias apie tiriamą objektą ir SPECTROVERSUM tyrėjų kompetenciją spektrometrijos srityje yra gaunama kokybiškai nauja informacija apie tiriamų medžiagų ir molekulinių darinių sandarą bei vyksmus juose. Pagrindinis SPECTROVERSUM tikslas yra suteikti išsamią informaciją apie medžiagų sudėtį ir vyksmus jose, panaudojant plataus spektro intervalo spinduliuotę nuo ultravioletinės iki mikrobangės spektro srities bei masių spektrometriją.

MTI teikia įprastinių ir unikalių spektrinių tyrimų paslaugas Lietuvos ir užsienio užsakovams. Paslaugos apima įvairius spektrinius metodus t.y. (1) Spontaninės bei rezonansiškai sustiprintos Ramano sklaidos ir netiesinė virpesinė spektroskopija; (2) UV-VisNIR-MIR sugerties, o taip pat nuostoviosios bei kinetinės liuminescencijos spektroskopija; (3) Masių spektroskopija; (4) Branduolių magnetinio rezonanso ir elektronų paramagnetinio rezonanso spektroskopija; (5) Mikrobangė ir terahercinė spektroskopija. Kita SPECTROVERSUM veiklos sritis yra tarpininkavimas atliekant unikalius medžiagotyrinius spektrinius tyrimus Švedijos Nacionalinėje sinchrotroninio spinduliavimo laboratorijoje MAXIV. Šioje laboratorijoje yra sukurta SPECTROVERSUM ofisinė erdvė, kuri naudojama atliekant užsakovų iš Lietuvos tyrimus MAXIV. SPECTROVERSUM turi glaudžius mokslinius ryšius su daug užsienio akademinių institucijų MTI.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos