es pav 1

Projekto pavadinimas: Efektinio magnetinio lauko ir periodinių potencinių barjerų įtaka šaltiesiems atomams

Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-24-0114

Projektas bendrai finansuotas iš Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą” pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2021-07-05 iki 2021-08-31

Projekto studento vadovas: prof. Gediminas Juzeliūnas

Studentas: Edvinas Gvozdiovas

Santrauka: Vasaros praktikos metu studentas tirs naują būdą suformuoti dirbtinį magnetinį lauką bei periodinį gardelės potencialą šaltiesiems atomams, juos paveikus lazerio spinduliuote, sukeliančia optinius šuolius tarp atomo vidinių būsenų. Šaltųjų atomų tyrimai yra svarbūs ne tik fundamentine prasme, bet ir įvairiems taikymams - tiksliems matavimams, kvantiniams skaičiavimams, kvantinėms simuliacijoms.

Siekiamas rezultatas: projekto vykdymo metu studentas ištirs atomo dinamiką Lambda energijos lygmenų konfigūracijoje, kai atomą veikia trimis kryptimis sklindančios optinės bangos. Studentas skaitmeniškai nustatys sistemos juostinę sandarą, palygins gautus rezultatus su efektyviuoju sistemos modeliu.