es pav 1

Projekto pavadinimas: Kvantinė inžinerija šaltųjų atomų dujose (Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0051)

Projekto Nr. (Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0051)

Projektas bendrai finansuotas iš Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą” pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).

Projekto vykdymo laikotarpis: 4 metai (2018-01-08 - 2022-01-07)

Projekto vadovas: Prof. E. Anisimovas

Šaltųjų atomų dujos suteikia plačias kvantinės inžinerijos galimybes. Šios sistemos yra puikiai izoliuotos nuo aplinkos, itin švarios ir siūlo analogų neturinčias medžiagos valdymo šviesa galimybes. Sėkmingi eksperimentai ir demonstracijos sparčiai vystosi link nuolat augančio kvantinio sudėtingumo lygio. Tačiau nepaisant greitos pažangos, eksperimentuose susiduriama ir su esminiais ribojimais. Projekto tikslas – nustatyti sąveikų, vidinių laisvės laipsnių bei struktūrizuotų dirbtinių laukų įtaką šaltųjų atomų nepusiausvirosios dinamikos reiškiniams ir pasiūlyti naujos kartos valdymo periodiniu poveikiu schemas.