Rolf-Dieter Heuer'iui įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius

2018 07 06 CERN Rolf Dieter

Liepos 6-ąją, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Tarp jų - ir buvęs CERN generalinis direktorius Rolf-Dieter Heuer'is, vadovavęs CERN 2009 - 2015 metais. Kartu su jo pagalba Lietuva šių metų sausio 8-ąją Lietuva tapo asocijuotąja CERN nare - pirmąją iš Baltijos šalių.

Rolf-Dieter Heuer'iui įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

Nuotrauka ir informacija: https://www.lrp.lt

Mini-ATTRACT Phase 1 projektas

2018 06 05 ATTRACT

Europos komisija pasirinko Mini-ATTRACT Phase 1 projektą 20 mln. eurų finansavimui „Horizon 2020“ programoje. Finansavimas bus skirtas projektams, kurių tikslas – naujos kartos detektorių ir atvaizdavimo technologijos, mokslininkų bendruomenės ir pramonės bendradarbiavimo skatinimas.

Paraiškų tekimas prasidės 2018 m. rugpjūčio 1 d.

Daugiau informacijos apie paraiškų pildymą – priede.

Kaip sąveikauja Higso bozonas... arba Higso bozono ir viršūninių kvarkų poros atsiradimas

Higso bozono atradimas 2012-aisiais tebuvo tik šios dalelės tyrimų pradžia. Remiantis standartiniu modeliu, Higso bozonai sąveikauja su fermionais, ir šios sąveikos stiprumas priklauso nuo fermionų masės. Šias saveikas galima stebėti eksperimentiškai! Apie visą tai – šis CERN Kompaktiškojo miuonų solenoido eksperimento video (paveiksliukas - nuoroda į Youtube):

2018 07 02 CERN 5 min