Trijų minučių disertacijos (angl. Three Minute Thesis; 3MT) konkursas pirmą kartą surengtas 2008 m. Kvinslando universitete Australijoje. Tais metais šalį buvo apėmusi sausra. Siekiant taupyti vandenį, vietiniams gyventojams buvo rekomenduojama prieš einant į dušą trims minutėms užsistatyti virtuvės laikmatį, naudojamą kiaušiniams virti.

Šis paprastas laiko ir resursų taupymo principas įkvėpė Kvinslando universiteto profesorių Alaną Lawsoną. Jis pirmasis ir pasiūlė 3MT formatą, kuris prigijo ir yra taikomas iki šiol.

Konkurso dalyviai turi per 3 minutes anglų kalba pristatyti savo vykdomą tyrimą, naudodami tik vieną skaidrę ir nenaudodami jokių kitų pašalinių elementų.

Kvinslando universiteto pateiktais duomenimis, šiandien šis konkursas rengiamas daugiau nei 900 pasaulio universitetų daugiau nei 85 valstybėse. Lietuvai jame atstovauja Vilniaus universitetas.

Pirmosios vietos laimėtojas toliau dalyvauja Koimbros universitetų grupės vidinėje atrankoje, kurią perėję jaunieji mokslininkai keliauja į tolesnį konkurso etapą.

Doktorantus konkurso metu vertino komisija, kurią sudarė komunikacijos ir viešojo kalbėjimo ekspertė Neringa Bliūdžiūtė, Gyvybės mokslų centro profesorius, biochemikas dr. Rolandas Meškys, Medicinos fakulteto Mokslo ir inovacijų prodekanas, gydytojas vaikų nefrologas dr. Karolis Ažukaitis ir psichologijos profesorius, Psichotraumatologijos centro vadovas dr. Evaldas Kazlauskas.

Susirinkusiuosius sveikino VU mokslo prorektorė prof. Edita Sužiedėlienė. Renginį organizavo VU Doktorantūros ir podoktorantūros skyriaus vadovė dr. Virginija Uksienė ir tyrėjų gebėjimų mokymų koordinatorė Gabija Strumylaitė.

Plačiau skaitykite: https://naujienos.vu.lt/paaiskejo-triju-minuciu-disertacijos-konkurso-nugaletojai/