Pirmąjį rudens pirmadienį per Fizikos fakulteto slenkstį pirmąkart kaip oficialūs VU bendruomenės nariai žengė 130 pirmakursių.

Fakultete buvo juokaujama, kad liūdintieji besibaigiančios vasaros džiaugtis ja galėjo ilgiau, nes šilčiausias metų laikas buvo pratęstas dar dviem dienomis – rugsėjo 1-oji perkelta į rugsėjo 3-iąją. Saulėtą pirmąjį rudens pirmadienį per Fizikos fakulteto slenkstį pirmąkart kaip oficialūs VU bendruomenės nariai žengė 130 pirmakursių. Didžiuojamės, kad šie spindinčių akių studentai dar mokyklos suole žinojo, kad nori savo gyvenimą sieti su fizika – 97% įstojusiųjų studijas Fizikos fakultete rinkosi pirmu numeriu!

Bakalauro, o vėliau ir magistrantūros programų studentus su švente sveikino dekanas prof. Juozas Šulskus, studijų prodekanė doc. Olga Rancova, institutų ir centrų direktoriai, garbės svečias „Fizikos olimpo“ mokyklos steigėjų tarybos pirmininkas Petras Jonušas ir fakulteto studentų atstovybės pirmininkas Evaldas Matijošaitis. Sveikinimo kalbose Fizikos fakulteto atstovai pirmakursiams nežadėjo lengvų studijų. Sunkumai – tai gyvenimo druska, – savo kalboje sakė dekanas, tačiau visi sutartinai linkėjo kremtant karčias sudėtingų mokslų Fizikos fakultete šaknis patirti ir atradimų džiaugsmą bei negailėjo įkvepiančių linkėjimų.

Gaivaus vėjo kopiant į mokslo kalną!

Dekanas prof. Juozas Šulskus

Stengsimės išugdyti Jūsų kritinį mąstymą.

Teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktorės pavaduotojas prof. Egidijus Anisimovas

Dėstomos disciplinos pačios savaime nėra įdomios ar neįdomios. Jūs patys nuspręskite ir atraskite, kas jums yra įdomu.

Laikinai einantis Lazerinių tyrimų centro direktoriaus pareigas doc. Rytis Butkus

Jūs ne tik pamatysite kaip gimsta mokslinė produkcija, bet ir tai, kaip sukuriama kažkas nauja, tai, ko dar nėra.

Fotonikos ir nanotechnologijų instituto direktorius prof. Saulius Antanas Juršėnas

Noriu pasveikinti priėmus teisingą sprendimą ir pasirinkus studijas Fizikos fakultete. Fizika yra ne tik profesija, bet ir nenuobodus gyvenimo būdas.

Cheminės fizikos instituto direktorius prof. Valdas Šablinskas.

Norime jums palinkėti sveikatos, ryžto, ištvermės ir kūrybinės sėkmės.

Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų instituto direktorius prof. Jonas Matukas

Dar neturime Nobelio fizikos premijos laureato Lietuvoje. Gal iš jūsų kuris nors juo taps?

„Fizikos olimpo“ mokyklos steigėjų tarybos pirmininkas Petras Jonušas.

Sveikinu Jus, kad Jums pavyko, kad įstojote į Fizikos fakultetą! Drąsiai pradėkite gyventi naują gyvenimą!

Studijų prodekanė doc. Olga Rancova

Studentai ir dėstytojai yra kolegos. Visų tikslas yra vienas – tobulėti.

Studentų atstovybės fizikos fakultete pirmininkas Evaldas Matijošaitis

Įkvėpti linkėjimų, studentai išžygiavo į kasmetinę šventinę Vilniaus universiteto eiseną. Tai bene vienintelis tokio masto įvykis metuose, kuomet šmaikščiausiomis ir linksmiausiomis formomis pristatomas Vilniaus universitetas ir jo dvasia.

eitynes2018

Apie Fizikos fakulteto pirmakursius pirmiausia išgirdo dviejų antru numeriu pažymėtų troleibusų, kuriais fizikai važiavo į eiseną, keleiviai. Priblokšti skanduočių ir šėlionių, pavieniai keleiviai, nesuprasdami, kodėl ir kas dedasi jų įprastame maršrute, rodos, taip pat pajuto šventinę nuotaiką ir atlaidžiai, o gal ir pavydžiai šypsojosi. Senjorai plojo ir gyrė studentus – žiūrėk, čia šūkauja ir triukšmauja, o apsisukę maloniai užleidžia savo vietą sausakimšame troleibuse. Neišprašę vairuotojų žiedinėse sankryžose apsukti antrą ratą, studentai taip įsisiūbavo, rodos, iš troleibusų lipo ne drovūs fuksai, o veržėsi energijos pliūpsnis, kuris vėliau aidėjo Gedimino prospektu. Su Fizikos fakulteto dekanu, studijų prodekane, studentų atstovais ir kuratoriais priešaky, pirmakursiai prospekte griaudėjo skanduotėmis:

Žemė apvali – fizika nereali!

Trūksta varžto, trūksta antro, matos, fizikas iš karto!

Kosmosas mums neriba, darbą gausim visada!

Mylim tėtį, mylim mamą, mylim fizikos dekaną!

Alfa beta gama, fizikas aš, mama!

Fizika – ne rizika. Stokit, panelės į fiziką!

Pasipuošę ryškiais marškinėliais, mojuojantys vėliavomis bei juokingais plakatais studijas Fizikos fakultete pasirinkę studentai iš visų eisenos dalyvių labiausiai ir išsiskyrė skanduočių linksmumu ir balso stiprumu. Nuaidėjusi prospektu, po savęs palikusi į dangų kylančių vyšninių balionų su užrašu Vilniaus universitetas debesį, eisena pakrypo į Didįjį Universiteto kiemą, kur prasidėjo iškilminga studijų metų pradžios RENOVATIO STUDIORUM ceremonija. Studentus sveikino vicerektorius prof. Rimantas Jankauskas, Universiteto studentų atstovybės prezidentas Klaudijus Melys, senato pirmininkė prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Studentai renginio dalyvių akivaizdoje ir būdami vienas kito liudininkais, iškilmingai prisiekė siekti mokslo šviesos, Vilniaus universitete įgytas žinias skirti savo kraštui ir pasauliui, mylėti ir gerbti savo dėstytojus ir visą Universiteto bendruomenę ir garsinti Tėvynę Lietuvą. Fizikos fakulteto pirmakursiai kartu su kitų fakultetų studentais iškėlę galvas kartojo Prisiekiu.

Viliamės, kad Fizikos fakulteto pirmakursiai rugsėjo 3-iąją su Vilniaus universitetu užmezgė ypatingą ryšį ir didžiuojasi studijuodami pirmaujančiame, didžiausiame Lietuvos universitete ir būdami Universiteto ir Fizikos fakulteto bendruomenės dalimi.

Fizikų veidai šventinėje eisenoje I

Fizikų veidai šventinėje eisenoje II