es pav 1

Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos CERN Didysis hadronų greitintuvas (LHC) 2019-2020 metais neveiks: bus atnaujinamas visas greitintuvų kompleksas, ruošiantis darbui didesniu greitinamų pluoštelių intensyvumu (HL-LHC). Taip pat bus atnaujinami ir LHC eksperimentų detektoriai – susidėvėję elementai bus keičiami naujesniais, pažengesniais, ar net įrengiamos naujos detektorių sistemos. Vilniaus universitetas dalyvauja Kompaktiško miuonų solenoido eksperimente (CMS). LHC sustabdymo metu CMS detektoriaus antgaliuose bus instaliuojamos naujos – dujinių elektronų daugintuvų GEM sistemos, kurios padidins protonų susidūrimuose susidariusių miuonų trajektorijų nustatymo tikslumą ir efektyvumą. ESF finansuojamo projekto „Mokslinės kvalifikacijos kėlimas dalyvaujant CERN CMS eksperimento GEM detektorių techninėje patikroje“ dėka A.Juodagalvis dalyvauja paskutiniame GEM kamerų ypatybių nustatyme registruojant kosminių miuonų trajektorijas ir įvertinant miuonų detektavimo efektyvumą, prieš kameras instaliuojant į pagrindinį CMS detektorių.

Stažuotės trukmė: 2019-06-02 - 2019-06-15
Projekto tyrėjas: dr. Andrius Juodagalvis