PTC - Fizikos fakultetas

Sidebar

Projekto partneris: Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių mokslų ir technologijų centras. Bendras biudžetas: 4,9 mln. Eur.

Puslaidininkių technologijų centras buvo įsteigtas po to, kai buvo sudarytas bendras Lietuvos mokslininkų dirbančių Vilniaus universitete ir Fizinių mokslų ir technologijų centre susitarimas siekiant sukurti nacionalinį puslaidininkių mokslo ir technologijų centrą Saulėtekio slėnyje. Centras užtikrina tyrėjams prieigą prie reikalingų išteklių plėtojant technologijas ir gaminant elektronikos ir optoelektronikos prietaisų prototipus. Ši infrastruktūra yra prieinama aukštųjų technologijų įmonėms tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio ūkio subjektams kuriantiems naujus produktus, tačiau labiausiai orientuota į tyrėjų mokslinių idėjų realizavimą ir jų transformavimą į naujoviškus gaminių prototipus, kurių pagrindu būtų steigiami startuoliai komerciniams produktams gaminti.

Pagrindinės tyrimų kryptys yra fotonika, fotoelektronika, organinė optoelektronika ir jutikliai. PTC VU padalinys turi technologinių ir eksperimentinių įrenginių kompleksus, skirtus III-V puslaidininkių ir heterostruktūrų vystymui naudojant MOCVD metodą, organinių puslaidininkių gamybos, apdirbimo ir charakterizavimo įrangą, pažangius netiesinės optikos metodus apimančius fotoliuminescencijos spektroskopiją su pikosekundine laikine ir submikrometrine erdvine skyra, sužadinimo-zondavimo spektroskopiją su femtosekundine laikine skyra ir šviesa indukuotų dinaminių difrakcinių gardelių metodą.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos