Sidebar

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto alumnas Kristijonas Čiulčinskas jau keletą mėnesių vykdo mokslinį projektą Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), rugsėjį planuoja magistrantūros studijas Delfto technologijos universitete (TU Delft) Nyderlanduose ir su darbu derina aktyvų laisvalaikį. VU alumnas dalinasi įžvalgomis apie „Erasmus+“ patirtis, matematiką, fiziką ir savo karjeros kelią.

Aistra mokslui ir nuoširdus rūpinimasis žmonėmis – tai savybės, kurios puikiai apibūdina Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto alumną Eriką Tarvydą. Jau ne vienerius metus jis sėkmingai derina fiziką, paramediko darbą, savanorystę ir laisvalaikį. Šiemet jis su pagyrimu baigė fizikos studijas, o rugsėjį pradės VU Medicinos fakultete.

„Fizika – senas mokslas, čia yra tiek daug ką veikti. Tik spėk rinktis“, – juokauja Vilniaus universiteto (VU) mokslininkas prof. Gediminas Gaigalas. Jo vystomos teorijos ir atominių skaičiavimų programos pasaulyje praktiškai neturi konkurentų, o neretai be jo indėlio sudėtingi projektai būna paprasčiausiai neįmanomi. Paskutinis toks pavyzdys – tarptautinis tyrimas, pagaliau paaiškinęs anomaliją, nedavusią mokslininkams ramybės ne vienerius metus.

Iš Vilniaus universiteto (VU) tarybos nario pareigų pasitraukus Algimantui Markauskui, skelbiamas naujų kandidatų į VU tarybos narius kėlimas, kuris vyks nuo birželio 30 iki rugsėjo 15 d. A. Markauskas buvo išrinktas kaip išorinis VU tarybos narys (ne VU darbuotojas ar studentas), atstovaujantis aukštųjų technologijų, susijusių su biomedicinos mokslais, interesų sričiai, todėl naujo Tarybos nario rinkimai vyks tik į šią poziciją.

Vilniaus universitetas (VU) iškilmingai baigia dar vienerius studijų metus. VU Šv. Jonų bažnyčioje vykstančiose tradicinėse „Finis anni academici“ iškilmėse pagerbti nusipelnę akademinės bendruomenės nariai, skirti apdovanojimai už reikšmingus mokslo pasiekimus ir iškilmingai įteikti simboliniai atminties diplomai nuo totalitarinių režimų nukentėjusiems ir iš universiteto pašalintiems VU bendruomenės nariams. Renginio metu tylos minute taip pat pagerbti akademiniais metais išėję VU studentai, darbuotojai, senjorai.

Birželio 26–27 d. Vilniaus universitete (VU) viešint delegacijai iš Prancūzijos Sorbonos universiteto, jo prezidentei prof. Nathalie Drach-Temam įteiktas spausdintas žmogaus plauko dydžio Sorbonos universiteto koplyčios modelis, regint plika akimi nesiskiriantis nuo dulkės. Ypatingą dovaną pagamino VU Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimo centro mokslininkas dr. Gordon Zyla.

VU Fizikos fakultetas – tai vienintelė vieta Lietuvoje, siūlanti visų trijų pakopų fizikos krypties studijas. Čia plėtojami šiuolaikiniai fundamentiniai ir taikomieji moksliniai tyrimai, kurių pagrindu vykdomos studijos, buriasi Lietuvos ir kitų šalių fizikų ir fizikių bendruomenė. Studijuokite čia ir tapkite jos dalimi.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos