Sidebar

Gerbiam Fizikos fakulteto bendruomenės nariai,

Siekiant prevenciškai stabdyti galimą koronaviruso SARS-CoV-2 sukeliamos infekcijos COVID-19 plitimą, LR Vyriausybės sprendimu kovo 16 – balandžio 13 dienomis visoje Lietuvos teritorijoje paskelbtas karantinas. Siekiant apsaugoti Vilniaus universiteto bendruomenės narių sveikatą darbas Fizikos fakultete karantino metu organizuojamas nuotoliniu būdu.

Karantino terminas gali būti pratęstas. Prašome elgtis atsakingai: neiti iš namų, jei tai nėra būtina, palaikyti su žmonėmis tik nuotolinį ryšį. Saugokime savo ir kitų sveikatą.

Dėkojame visiems už supratingumą.

Informacija bus nuolat pildoma.

  

 

Šiuo metu gabiausi universiteto studentai kaip kasmet gali pretenduoti gauti Lietuvos Respublikos Prezidentų Antano Smetonos, Kazio Griniaus, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio, Algirdo Brazausko vardines stipendijas.

Fizikos fakulteto studentai gali pretenduoti į Prezidentų A. Stulginskio ir J. Žemaičio vardo stipendijas.

  • Prezidento A. Stulginskio vardo stipendijai galima pateikti keturis kandidatus iš fizinių mokslų srities (fizinių mokslų (C), informatikos mokslų (B), matematikos mokslų (A) krypčių grupių).
  • Prezidento J. Žemaičio vardo stipendijai galima pateikti keturis kandidatus iš technologijos mokslų studijų srities (technologijų mokslų (F) ir inžinerijos mokslų (E) krypčių grupių).

Pretenduoti gauti stipendijas gali bakalauro studijų 2-3 kursų (būsimųjų 3-4 kursų) ir magistrantūros studijų 1 kurso (būsimojo 2 kurso) studentai. 

Studentai, pretenduojantys gauti stipendiją, iki balandžio 15 d. Fizikos fakultetui el. paštu turės pateikti:

  • užpildytą prašymo skirti vardinę stipendiją formą
  • užpildytą kandidato LR Prezidentų vardinėms stipendijoms gauti, studijų rezultatų, mokslinės ir (arba) meninės veiklos paraiškos formą
  • mokslo darbų, pranešimų kopijas 

Daugiau informacijos apie LR Prezidentų vardinių stipendijas rasite čia

Turint klausimų dėl Prezidentų vardinių stipendijų, kreipkitės į Studijų administravimo skyriaus Finansinės paramos studentams koordinatorę Jurgitą Alonderytę-Venckienę (Saulėtekio al. 9, III r., 714 kab., tel. 219 3235, el. p. ).

Reaguodamas į neeilinę situaciją dėl koronaviruso sukeliamos infekcijos (COVID-19), Vilniaus universiteto (VU) fondas šiandien pradeda lėšų rinkimo kampaniją „Rezidentai, mes su jumis!“, kurios metu tikimasi surinkti bent 10 000 eurų papildomoms VU Medicinos fakulteto gydytojų rezidentų apsaugos priemonėms įsigyti. Dauguma rezidentų koronaviruso pandemijos akivaizdoje dirba su užsikrėtusiais pacientais be tinkamų apsaugos priemonių, nes jų trūksta.

Nors Lietuvos mokslininkai turėjo smarkiai ribotus resursus, visada sugalvodavo, kaip išsisukti. Būtent jų užsispyrimas ir kūrybiškumas sudėjo pagrindus tam, kad 2019 m. įžiebtas lietuvių kurtas kiečiausias lazeris pasaulyje. Ir tai – dar ne pabaiga! Apie Lietuvos lazerių istoriją ir dabartinius pasiekimus papasakojo Vilniaus Universiteto Fizikos fakulteto profesorius Mikas Vengris. Mokslas – skirtas visiems, tačiau tai nereiškia, kad visi turi būti mokslininkais. O mokslininkai – ne keistuoliai, sėdintys dramblio kaulo bokštuose ir darantys tik jiems suprantamus dalykus.Daugiau laidų rasite: https://www.delfi.lt/video/laidos/radikalus-smalsumas/

Šiuo metu kartu su oficialia informacija apie koronavirusą ir padėtį Lietuvoje bei visame pasaulyje plinta ir kitokios naujienos. Kaip atskirti, kuri informacija yra teisinga, o kuri gali būti melaginga? Kaip reikėtų vertinti informaciją ir kokiais šaltiniais tikėti? Į klausimus atsako Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto politinės komunikacijos ekspertas dr. Viktoras Denisenko.

Nuo paskutinio Vilniaus universiteto (VU) mecenato vardo suteikimo praėjus dešimtmečiui, septyniems naujiems fiziniams ir juridiniams asmenims už VU misijos suvokimą ir jos palaikymą, svarią materialinę paramą VU ir jo bendruomenei buvo suteikti mecenatų vardai.

Šį kartą rubrikoje "Fizika prie kavos" kalbėsimės apie energijos išgavimo technologijas ir apie tai kokia ateitis mūsų laukia pastarojoje srityje. Šiame epizode bus aptarta termobranduolinė sintezė, TOKAMAK reaktoriai, ir t.t. Pasirodo, mėgdžioti procesus, vykstančius žvaigždžių centruose, nėra taip paprasta.

Naujausiame pasauliniame universitetų dalykiniame reitinge „QS World University Rankings by Subject 2020“ paskelbti Vilniaus universiteto (VU) studijų krypčių rezultatai. VU įvertintas trijose iš penkių mokslo ir studijų sričių ir 32 studijų kryptyse iš 48 – tai dviem daugiau nei pernai. Net 22 iš jų rodikliai šiemet gerėjo. Fiziniai mokslai išlieka stipriausiai vertinama VU mokslo kryptimi, į reitingą įtrauktos ir naujos studijų sritys.

Kovo 3 d. Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) vyko 2019 metų Lietuvos mokslo premijos laureatų diplomų teikimo iškilmės. Čia už nuopelnus mokslui įvertinti net penki Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai bei naujai išrinktas VU rektorius prof. dr. Rimvydas Petrauskas. 

Ką daryti, jeigu norime tikro, nešiojamo nematomo apsiausto? Mokslininkai darbe neturi magijos, tačiau turi ne prastesnę alternatyvą – gamtoje nesutinkamas ir neįtikėtinomis galiomis pasižyminčias – metamedžiagas! Apie tai pasakojama naujame "Fizika prie kavos" epizode tiesiai iš Fizinių ir Technologijos Mokslų Centro! 

Vilniaus universitete (VU) veiklą pradėjo darbo grupė, skirta įgyvendinti koronaviruso SARS-CoV-2 sukeliamos infekcijos COVID-19 prevencijos priemones. Darbo grupė, atsakinga už prevencinių priemonių taikymą ir bendruomenės narių informavimą, imasi visų reikiamų priemonių viruso prevencijai ir skatina išlikti sąmoningiems bei vadovautis tik patikima – oficialių šalies institucijų ir VU – teikiama informacija.

Sveikiname! SIMAS BUTKUS apsigynė mokslo daktaro disertaciją „Mikrokanalų formavimo skaidriose medžiagose femtosekundiniais impulsais ypatumai, naudojant abliacijos vandenyje bei tūrinio modifikavimo ir ėsdinimo metodus“ ir įgijo mokslo daktaro laipsnį.

Skirtos 2019 m. premijos LMA Jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų konkursų nugalėtojams, taip pat Aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursų nugalėtojams bei LMA pagyrimų raštai konkursų dalyviams. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos