es gebejimai

Trumpai apie renginį

ITER projektas, savo finansavimo ir bendradarbiavimo mastu prilygstantis CERN, yra eksperimentinis žingsnis termobranduolinei energijai gauti pramoniniu būdu. Projektas unikalus tuo, kad tiesioginės komercinės ar gynybinės reikšmės neturi. Tai – ateities energetika, nenaudojanti senkančio iškasamo kuro, teoriškai neteršianti gamtos, teikianti praktiškai neišsenkamą energiją žmonijai. Tai – ir iššūkis, kuriame glūdi daug mokslinių ir techninių problemų, tačiau jau dabar aišku, kad jas sprendžiant gali pasitarnauti ir Lietuvos mokslininkai.
Numatomos paskaitos, aptarimai bei diskusijos.

es gebejimai pic5

es gebejimai pic6