es gebejimai

Trumpai apie renginį

Paskaitų ciklas skirtas Europos sinchrotronės spinduliuotės įrenginiui ESRF, esančiam Prancūzijoje, ir Vokietijos elektronų sinchrotronui DESY. Pastarajame centre šalia ~1500 nuolatinių darbo vietų yra apie 3000 darbo vietų atvykstantiems mokslininkams ne tik iš pačios Vokietijos, bet ir iš kitų šalių, o veikiantys greitintuvai skirti ne tik dalelių fizikos tyrimams, bet ir – žymia dalimi – eksperimentams su sinchrotronine spinduliuote. Ši spinduliuotė yra galingas instrumentas medžiagoms įvairiais požiūriais tirti: jų (tame tarpe makromolekulių, baltymų) kristalografinei sandarai, elektrinėms ir magnetinėms kietųjų medžiagų savybėms, paviršiams ir sąlyčio sritims ir kitkam. Ištirtos medžiagos su tinkamomis savybėmis panaudojamos naujiems vartojimo produktams kurti. Todėl nenuostabu, kad tarp sinchrotroninių įrenginių vartotojų yra ne vien akademinės šalių-narių įstaigos, bet ir pramonės įmonės, sumokančios už naudojimosi laiką ir tyrimų konfidencialumą.
Beje, tarp valstybių – asocijuotų ESRF narių jau yra Čekija ir Vengrija.
Užsienio bei Lietuvos lektorių paskaitos bei diskusijos.

es gebejimai pic11

es gebejimai pic12

A. Wagner ir J. Schneider – paskaitų ciklas “DESY ir sinchrotroninės spinduliuotės taikymai”
J. Vaitkus - paskaitų ciklas “Sinchrotroninės spinduliuotės taikymai puslaidininkiuose”