Aurelijus Rinkevičius - didelių energijų fizikas eksperimentatorius (Vilniaus universitetas)

Mokslinė-pedagoginė istorija
B.A., 2010, Vilniaus universitetas;
PhD., 2014, Floridos universitetas (University of Florida);
Postdokas, 2015-2019, Kornelio universitetas (Cornell University);
Vartotojas, 2009-dabar, CERN;
Vyriausiasis mokslo darbuotojas, 2019-dabar, Vilniaus universitetas;
Centro vadovas, 2019-dabar, Bendradarbiavimo su CERN centras, Vilniaus universitetas.

Kita veikla
Vartotojų komiteto atstovas, 2018-dabar, CERN;
Mokslinis patarėjas tarybai, 2019-dabar, CERN;
Lietuvos kontaktinis asmuo su CERN, 2019-dabar, Bendradarbiavimo su CERN centras, Vilniaus universitetas.

Dominanti tematika, raktažodžiai

• Didelių energijų fizika: Higgso preciziniai tyrimai, teorijos už standartinio modelio, top fizika, top-Higgs sąveikos.
  • Duomenų analizė: mašinos mokymas, matricinių elementų metodai, multivariacinė analizė, topologinė duomenų analizė, daugelio modelio problemos.
  • Detektoriai: puslaidininkiniai pikseliniai, dujiniai vieliniai, detektorių duomenų srautų valdymas, daugelio detektorių integracija, kalibravimas, detektorių gamyba.
  • Greitintuvai: ateities mašinos, lazeriniai.
  • Skaičiavimai ir programinė įranga: duomenų analizės sistemos, deklaratyvi analizės kalba, didelio našumo skaičiavimai.
  • Mokslo populiarinimas ir sklaida.
  • CERN technologijų taikymai.