ES fondu logo crop

09.3.3-LMT-K-712-02-0114

Naujų medžiagų, pasižyminčių išliekančiąja liuminescencija, sintezė, optinių savybių ir struktūros apibūdinimas spektroskopiniais metodais

Stažuotojas dr. M. Misevičius, Vadovas prof. V. Balevičius

Įgyvendinant 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Stažuočių podoktorantūros studijų skatinimas“.

Projekto trukmė – 2017-12-04 – 2019-12-03

Mokslinio tyrimo vadovas – VU FF Cheminės fizikos instituto prof. Vytautas Balevičius.

Podoktorantūros stažuotojas – dr. Martynas Misevičius.

Projekto tikslas – sukurti naujus junginius, pasižyminčius intensyvesne išliekančiosios liuminescencijos emisija ir/ar kitu bangos ilgiu (spalva).

Santrauka:

Šio projekto metu bus sukurtos naujos liuminescencinės medžiagos, pasižyminčios ilgesniu pošvyčio laiku, intensyvesne emisija ir/ar kitu emisijos bangos ilgiu (spalva). Šiam tikslui bus pasiekti, bus manipuliuojama kristalinėmis stroncio aliuminatų Sr4Al14O25 ir SrAl4O7 struktūromis, legiruojant juos Ce3+ jonais bei keičiant dalį stroncio kalciu arba bariu. Bus tiriama sintezės kelio įtaka galutinėms savybėms. Taip pat projekto metu bus ieškoma naujų struktūrų ir/ar aktyvatorių, tinkamų tikslui pasiekti. Gautos medžiagos bus charakterizuojamos pažangiausiais spektroskopiniais metodais (BMR, EPR, FTIR, Raman...).