ES fondu logo crop

Projektas „Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Branduolinių ir elementariųjų dalelių fizikos centras“

Nr. 01.1.1-CPVA-V-701-06-0001

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo investicinių veiksmų programos prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ priemonės „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų infrastruktūros plėtra ir integracija į Europines infrastruktūras“.

Projekto vykdytojas: Vilniaus universitetas

Vadovas prof. Ramūnas Aleksiejūnas

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia - 2017 m. birželio 27 d.,

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga – 2023 m. lapkričio 30 d.

Santrauka:

2017 m. birželio 27 d. Lietuva tapo Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (toliau – CERN) asocijuotąja nare, tokiu būdu prisijungdama prie pažangiausių mokslo valstybių bendruomenės ir prisidėdama prie svarbiausio CERN tikslo – vienyti pasaulio mokslininkus bendram darbui. CERN – tai nuo 1954 m. gyvuojanti ir savo srityje pasaulyje pirmaujanti organizacija, kurioje atliekami fundamentiniai visatos sandaros tyrimai, todėl narystė CERN atveria plačias galimybes Lietuvos mokslui.

Šiuo projektu siekiama sudaryti sąlygas Lietuvos mokslo bei aukštųjų technologijų verslo bendruomenėms dalyvauti unikalių mokslinių tyrimų ir eksperimentų vykdyme ir prisidėti prie aukštos pridėtinės vertės mokslinių rezultatų kūrimo. Projekto lėšos bus panaudotos sukurti atviros prieigos mokslinę infrastruktūrą, būtiną vykdyti pažangius su CERN veiklomis susijusius tyrimus. Dalis projekto lėšų taip pat buvo skirta asocijuotos narystės mokesčiui mokėti.

Daugiau informacijos suteiks Ramūnas Aleksiejūnas, tel. (8 5) 223 4483.