01.1.1-CPVA-V-701-06-0001 Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Branduolinių ir elementariųjų dalelių fizikos centras

Vadovas dr. A. Juodagalvis

Projekto pavadinimas: „Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos centras“

Projekto vykdytojas: Vilniaus universitetas

Projekto vadovas: dr. Andrius Juodagalvis

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo investicinių veiksmų programos prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ priemonės „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų infrastruktūros plėtra ir integracija į Europines infrastruktūras“.

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia - 2017 m. birželio 27 d., pabaiga - 2021 m. gruodžio 31 d.

Santrauka:

2017 m. birželio 27 d. Lietuva pasirašė sutartį su Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija (toliau – CERN) ir tapo asocijuotoji didžiausios pasaulyje mokslo institucijos narė, priklausanti pažangiausių mokslo valstybių bendruomenei ir prisidedanti prie svarbiausio CERN tikslo – vienyti pasaulio mokslininkus bendram darbui. CERN – tai daugiau kaip šešiasdešimt metų gyvuojanti organizacija, kurioje atliekami fundamentiniai visatos sandaros tyrimai. Pažangiausiems tyrimams reikalingos naujausios technologijos ir geriausi protai. Asocijuotos narystės sutarties pasirašymas – tai Lietuvos mokslininkų talento ir potencialo, pastangų, skatinant mokslą ir inovacijas, pripažinimas tarptautinėje mokslininkų bendruomenėje. Tarp Baltijos šalių Lietuva pirmoji pasiekė narystę šioje organizacijoje. Lietuvos narystė CERN atveria plačias galimybes šalies mokslui. Europos regioninės plėtros fondo remiamu projektu siekiama sudaryti sąlygas išnaudoti asocijuotosios narystės CERN organizacijoje galimybes. Projekto lėšomis bus mokamas asocijuotos narystės CERN organizacijoje mokestis projekto įgyvendinimo laikotarpiu.

Apie Lietuvos asocijuotą narystę CERN organizacijoje: (1) Ruošiantis narystei, (2) LR Prezidentūros pranešimas spaudai, (3) Pirmosios naujienos

Daugiau informacijos suteiks: Andrius Juodagalvis, tel. 2234658