Projekto vykdytojas – Vilniaus universitetas

Projekto vadovas – dr. Sima Rekštytė

Projekto pavadinimas –  Kompetencijos kėlimas mokslinėje stažuotėje: Polimerinių mikrodarinių grįžtamųjų deformacijų tirpikliuose taikymas mikrojutiklių formavimui ir jų tyrimai.

Projektas finansuojamas Europos socialinės plėtros fondo lėšomis pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Mokslininkų, tyrėjų gebėjimų plėtra ir bendradarbiavimo vystymas vykdant mokslinių idėjų mainus, mokslines išvykas iš Lietuvos ir į Lietuvą“.

Projekto įgyvendinimo pradžia - 2019 m. gegužės mėn.; pabaiga - 2019 m. rugpjūčio mėn.

Projekto dalyvis – Fizikos fakultetas, Lazerinių tyrimų centras

Santrauka:

Išvykos metu tiesioginio lazerinio rašymo polimerų pirmtakuose būdu bus formuojami pavyzdiniai skysčio sudėties mikrojutikliai, kurių veikimas pagrįstas moire raštų generavimu dėl tirpikliuose besideformuojančių jutiklio dalių (periodinių gardelių). Šie jutikliai bus išsamiai tiriami, vertinama aplinkos veiksnių įtaka jų veikimui bei ieškomi būdai šiai įtakai sumažinti. Ateityje tikimasi tokius jutiklius panaudoti mikrofluidiniuose lustuose kaip integruotus pasyvius (nereikalaujančius atskiro maitinimo šaltinio) mikrojutiklius. Jei dar kažko reikia - kreipkitės.

plakatas Rekstyte