Projekto vykdytojas – Vilniaus universitetas

Projekto vadovas – prof. Vygantas Mizeikis

Projekto pavadinimas –  Mokslininko vizitas kompetencijai kelti: Plazmoninių paviršinių nanodarinių formavimas lazerinės abliacijos būdu: modeliavimas ir eksperimentiniai tyrimai.

Projektas finansuojamas Europos socialinės plėtros fondo lėšomis pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Mokslininkų, tyrėjų gebėjimų plėtra ir bendradarbiavimo vystymas vykdant mokslinių idėjų mainus, mokslines išvykas iš Lietuvos ir į Lietuvą“.

Projekto įgyvendinimo pradžia - 2019 m. gegužės mėn.; pabaiga - 2019 m. rugsėjo mėn.

Projekto dalyvis – Fizikos fakultetas, Lazerinių tyrimų centras

Santrauka:

Plazmoninės nanostruktūros skirtos elektromagnetinio lauko koncentravimui nanometrinio dydžio erdviniuose regionuose bus realizuotos naudojant plonų metalinių sluoksnių lazerinės abliacijos metodą. Pagamintų pavyzdžių struktūrinės ir optinės savybės ir jų praktinio taikymo galimybės bus detaliai ištirtos teoriškai ir eksperimentiškai.

plakatas Mizeikis