Stažuotės tema: Sidabro ir vario kietųjų elektrolitų elektrinių savybių tyrimas

Stažuotoja: dr. Vilma Kavaliukė.image description

Vadovas: doc. Tomas Šalkus

Trukmė: 2017.12.04 – 2021.08.26

Finansuojama: Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonė „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ (Nr. 09.3.3-LMT-K-712).

Trumpai apie tyrimą:

Argirodito tipo junginiai pasižymi ypač aukštomis joninio laidumo vertėmis, kas daro juos patrauklius taikymui kieto kūno jonikos įtaisuose. Prustitas ir pirargiritas yra naudojami akustooptiniuose įrenginiuose. Be to šios dvi izomorfinės medžiagos ypač domina mokslininkus dėl daugelio struktūrinių fazinių virsmų vykstančių jose. Šio projekto tikslas yra ištirti sąryšį tarp elektrinių savybių ir stechiometrijos argirodito tipo junginiuose Cu7(1-x)Ag7xGeS5J (x = 0; 0,25; 0,5; 0,75; 1) bei prustito-pirargirito kietuosiuose tirpaluose Ag3As1-ySbyS3 (y = 0; 0,1; 0,25; 0,5; 0,75; 1). Iki šiol tokie junginiai dar nėra tyrinėti. Projekte tiriamos minėtų junginių monokristalų elektrinės savybės, tokios kaip elektrinis laidumas, pilnutinė varža, dielektrinė skvarba, elektrinis modulis. Šie tyrimai atliekami kompleksinės pilnutinės varžos spektroskopijos metodu plačiame dažnių diapazone (1 Hz – 10 GHz) bei (300 – 600) K temperatūrų intervale. Minėtų medžiagų monokristalai ypač įdomūs fundamentiniu požiūriu, o gauti rezultatai leis geriau suprasti relaksacinius procesus bei struktūrinius fazinius virsmus šiose medžiagose.