Projekto Nr. 09.3.3.-LMT-K-712-16-0238

Projekto pavadinimas:eu

Optinės gardelės panaudojant šuolius tarp šaltųjų atomų vidinių būsenų

Projekto vykdymo laikotarpis:  nuo 2019-10-11 iki 2020-04-30

Studentas: Povilas Račkauskas

Praktikos vadovas: habil. dr. Gediminas Juzeliūnas

Projekto tikslas: studentui teoriškai ištirti naują būdą sukurti optines gardeles, kurių periodas mažesnis už šviesos bangos ilgį, sukeliant optinius šuolius tarp atomų vidinių būsenų. Projektas suteiks studentui galimybę  giliau susipažinti su šaltųjų atomų fizika.

Studentas susipažins su moksline literatūra, išvystys atomų dinamikos veikiant šviesos laukams aprašymą, išves atomų masių centro judėjimą aprašančias lygtis, nagrinės atomų judėjimą suformuotose optinėse gardelėse, analitiniais bei skaitmeniniais metodais tirs šių gardelių juostinę sandarą.

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-16-0238) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).