image description

Projekto Nr. 01.2.2-LMT-K-718-03-0029

Projekto pavadinimas: „Mikroapdirbimo technologijų femtosekundiniais UV lazeriais vystymas“

Projekto vykdymo laikotarpis: 2020-07-14 iki 2023-08-30

Mokslinio tyrimo vadovas: dr. Domas Paipulas

Santrauka: Projekto tikslas yra vystyti femtosekundinių lazerinio mikroapdirbimo technologijas UV spektriniame diapazone. Šiuo projektu siekiama išplėsti fs lazerinio mikroapdirbimo taikymų erdvę ir ieškoti naujų technologinių sprendimų bei taikymų adaptuojant fs mikroapdirbimo principus UV spektriniame diapazone. Numatoma pritaikyti femtosekundinio mikroapdirbimo sistemas UV spektro sričiai parenkant pramonei tinkamus sprendimus ir kuriant naujas pluošto valdymo technologijas UV srityje.

Siekiamas rezultatas: Siekiame sukurti bent dvi naujas femtosekundinio mikroapdirbimo technologijas, kurios atvertu naujus mikroapdirbimo taikymus įveiklinant femtosekundinę UV spinduliuotę. Šias technologijas pristatyti industrijai (mokslinių straipsnių, pranešimų ir patentų būdu).

Projektas bendrai finansuotas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų pagal priemonės Nr. 01.2.2-LMT-K-718 „Tiksliniai moksliniai tyrimai sumanios specializacijos srityje“ veiklą "Aukšto lygio tyrėjų grupių vykdomi moksliniai tyrimai, skirti kurti ūkio sektoriams aktualias MTEP veiklų tematikas atitinkančius rezultatus, kurie vėliau galėtų būti komercinami", finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).