Projekto Nr. 09.3.3-LMTK-712-19- 0146 image description

Projekto pavadinimas:

„Nesintetintų multiferoinių fosfato matricų kompozitų gamyba ir tyrimai“.

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2020-09-01 iki 2022-08-31

Stažuotojas: dr. Artyom Plyushch

Stažuotės vadovas: prof. Robertas Grigalaitis

Projekto tikslas:  Pagaminti multiferoinius fosfato matricų kompozitus su feroelektriniais ir feromagnetiniais intarpais bei ištirti jų elektrines bei magnetines savybes ir įvertinti jų potencialą praktiniams taikymams. Projekto vykdymo metu bus sukurta nesinetintų multiferoinių kompozitų gaminimo metodika, kuri leis gaminti tiek tūrinius, tiek ir sluoksninius multiferoinius kompozitus nenaudojant aukštatemperatūrės sintezės ir taip išvengiant nepageidaujamų reakcijų tarp feroelektrinės ir feromagnetinės fazių. Projekto vykdymo metu stažuotės užsienio mokslo centruose metu stažuotojas įvaldys magnetoelektrinio efekto matavimo metodus, patobulins bei įgis naujų įgūdžių keramikų gamybos, bei jų pažangaus charakterizavimo srityse.

Finansuojama iš Europos socialinio fondo investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“.