Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-22-0013 image description

Projekto pavadinimas: „Trečiosios harmonikos generacijos tyrimas formuojant nanogardeles skaidrių kristalinių medžiagų tūryje”

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2020-11-03 iki 2021-04-30

Projekto studento vadovas: prof. habil. dr. Audrius Dubietis

Studentas: Marius Navickas

Santrauka: Projekto tikslas – ištirti kūginės trečiosios harmonikos generacijos ypatumus, formuojant nanogardeles skaidrių medžiagų tūryje. Planuojamų darbų apimtį sudaro kompleksiniai tyrimai: nanogardelių užrašymas didelio pasikartojimo dažnio femtosekundiniais Yb:KGW lazerio impulsais, esant įvairioms ekspozicijos trukmėms, nanogardelių periodų nustatymas, atliekant SEM vaizdų analizę, naudojant dvimatę Furje transformaciją bei trečiosios harmonikos spinduliuotės erdvinis, energinis ir spektrinis charakterizavimas.

Siekiamas rezultatas: Atlikus šį tyrimą, tikimasi parodyti, kaip keičiasi nanogardelų struktūra, keičiant ekspozicijos trukmę, pademonstruoti, kad kūginės trečiosios harmonikos generacija yra universalus reiškinys vykstant tokio tipo medžiagos pažeidimui ir parodyti, kad laikinės trečiosios harmonikos signalo evoliucijos rezultatai gali būti tiesiogiai pritaikyti vertinant netiesinių medžiagų optinį atsparumą. Tikimasi, kad šio tyrimo rezultatai padės optimizuoti praktines superkontinuumo generacijos schemas, esant dideliam impulsų pasikartojimo dažniui.

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą.