image description

Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-25-0009

Projekto pavadinimas: Saviorganizuotų paviršinių nano ir mikrostruktūrų formavimas plačiai derinamo bangos ilgio femtosekundiniais impulsais“

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2021-09-01 iki 2022-03-31

Projekto studento vadovas: prof. habil. dr. Audrius Dubietis

Studentas: Marius Navickas

Santrauka: Projekto tikslas – eksperimentiškai ištirti plačiai derinamo bangos ilgio femtosekundiniais impulsais formuojamų saviorganizuotų paviršiaus struktūrų morfologiją ir periodiškumą, jų priklausomybę nuo žadinančios spinduliuotės apšvitos dozės ir bangos ilgio. Tyrimai bus atliekami naudojant femtosekundiniu Yb:KGW lazeriu kaupinamą parametrinį šviesos stiprintuvą, kuris įgalina tolydų bangos ilgio derinimą nuo 1.3 iki 4.5 um. Tyrimams pasirinktos dielektrinės ir puslaidininkinės medžiagos: lydytas kvarcas, safyras, kalcio fluoridas, polikristalinis cinko selenidas bei kristalinis silicis.

Siekiamas rezultatas: Atlikus šį tyrimą ir apibendrinus rezultatus, tikimasi parodyti, kaip keičiasi saviorganizuotų paviršiaus struktūrų morfologija ir periodiškumas keičiant apšvitos dozę ir spinduliuotės bangos ilgį medžiagose, kurios pasižymi labai skirtingomis optinėmis ir struktūrinėmis savybėmis. Tikimasi atskleisti kiek šie pokyčiai yra universalūs, t.y. nulemti lazerinės spinduliuotės parametrų (apšvitos dozės, bangos ilgio), o kiek individualūs, nulemti pačios medžiagos savybių (optinio pažeidimo slenksčio, kristalinės struktūros tipo ir pan.

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą.