Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos sklaidos centras kovo 26-ąją organizuoja renginį „Tarptautinė elementariųjų dalelių fizikos meistriškumo pamoka 2020“. Kiekvienais metais šis renginys, organizuojamas universitetų bei kitų mokslo institucijų visame pasaulyje, pritraukia tūkstančius moksleivių bei studentų, siekiančių pažinti fizikos mokslo paslaptis.

Meistriškumo pamokos dalyviai išklausys paskaitas, susipažins su Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN), Lietuvos mokslininkų dalyvavimu CERN veikloje, elementariųjų dalelių detektoriais bei būsima eksperimentinių duomenų analize. Aplankę Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) laboratorijas, moksleiviai ir studentai kibs į vieno iš didžiųjų CERN eksperimentų – Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) duomenų analizę. Dienos triūsą vainikuos video konferencija su CERN bei meistriškumo pamokos dalyviais iš kitų šalių bei sertifikatų teikimo ceremonija.

Renginio iniciatorius Lietuvoje – VU Fizikos fakulteto Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos sklaidos centras. Kartu su Vilniaus universitetu šį renginį Lietuvoje organizuoja ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) bei Kauno technologijos universitetas (KTU).