Sidebar

Vasario 13 d. (ketvirtadienį) 15.00 val. Vilniaus universiteto (VU) Šv. Jonų bažnyčioje VU bendruomenės nariu taps ir garbės daktaru bus inauguruotas Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinio standartų ir technologijų instituto (NIST) tikrasis narys, iškilus fizikas prof. Ianas B. Spielmanas.

Profesoriaus tyrimų sritis – kondensuotųjų medžiagų ir šaltųjų atomų fizika. Nors prof. I. B. Spielmanas yra jaunas mokslininkas, tačiau jau gerai žinomas ir gausiai cituojamas pasaulio tyrėjų. Jis yra gavęs daug prestižinių apdovanojimų, tarp jų ir Amerikos fizikos draugijos Rabi premiją (2015 m.), Prezidento rango apdovanojimą (angl. Presidential rank award).

Mokslininkas VU garbės daktaro vardu bus pagerbtas už iškilius darbus šaltųjų atomų ir kondensuotųjų medžiagų sankirtos srityje, taip pat glaudžius mokslinius ryšius su universiteto fizikais, kurie tęsiasi dešimtmetį. Intensyviai bendradarbiaujama rengiant Teorinės fizikos ir astronomijos instituto doktorantus, padedant tobulintis podoktorantūros stažuotojams.

Prof. I. B. Spielmanas kartu su VU išskirtiniu profesoriumi Gediminu Juzeliūnu reikšmingai prisidėjo kuriant pasaulyje žinomą šaltųjų atomų mokyklą VU, prie VU ir mūsų šalies vardo garsinimo pasaulyje. VU vardas neabejotinai garsinamas didelį taptautinį susidomėjimą pasiekusiomis bendromis mokslininkų publikacijomis.

Prof. I. B. Spielmanas Vilniaus universitete lankėsi ne kartą: skaitė paskaitas, dalyvavo seminaruose ir diskusijose. Vasario 11 d. (antradienį) 14.30 val. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre (Saulėtekio al. 3, A101 aud.) jis papasakos apie savo naujausius šaltųjų atomų tyrimus.

Vykstant garbės daktaro vardo suteikimo prof. I. B. Spielmanui ceremonijai taip pat bus suteikti VU mecenatų vardai UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generaliniam vadovui Algimantui Markauskui ir vienam iš telekomunikacijų įmonės „Omnitel“ įkūrėjų ir pirmajam šios bendrovės prezidentui Viktorui Gediminui Gruodžiui.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos