Pranešame džiugią žinią – prieš keletą dienų Vilniaus universiteto leidykla išleido naują „Kvantinės fizikos“ vadovėlį!

2020 10 11 Kvantines fizikos vadovelis

Vadovėlio autoriai – doc. Jevgenij Chmeliov, dr. Vytautas Butkus, prof. Leonas Valkūnas – Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dėstytojai, žinomi Lietuvos mokslininkai, tiriantys molekulines sistemas ir jų sąveiką su šviesa, ilgus metus dėstantys kvantinės fizikos kursą Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentams.

Daugiau kaip 600 puslapių apimties vadovėlis vainikavo beveik dviejų dešimtmečių kvantinės mechanikos dėstymo studentams ir doktorantams patirtį bei kelerių metų atkaklų vadovėlio rašymo darbą. Knygoje pateikta daug kvantinės mechanikos dėsnių taikymo pavyzdžių, savarankiškam nagrinėjimui skirtų uždavinių, skyrių, skirtų gilesnei pažinčiai su mikrodalelių pasaulio ypatumais. Pirmuosiuose skyriuose nuosekliai dėstomas šiuolaikinėje kvantinėje mechanikoje naudojamas matematinis aparatas, vėlesniuose skyriuose šie dėsniai taikomi nagrinėjant įvairius mikrodalelių pasaulyje vykstančius reiškinius – dalelių sklaidą, reliatyvistinį judėjimą, elektromagnetinio lauko kvantavimą, kvantinių sistemų sąveiką su šviesa, atomų ir molekulių kvantmechaninį aprašymą bei jų sąveiką su aplinka. Tikime, kad vadovėlis bus naudingas ne tik kvantinę mechaniką studijuojantiems studentams, bet taip pat taps kvantinius reiškinius tiriančių mokslininkų parankine knyga.

Netrukus vadovėlis atsiras VU bibliotekos lentynose, taip pat jį bus galima įsigyti VU leidyklos išleistomis knygomis prekiaujančiuose knygynuose. Vadovėlio tiražas – 300 egz.