VU FF Fotonikos ir nanotechnologijų instituto Organinės optoelektronikos grupės mokslininkus pasiekė džiugi žinia – jų mokslinis darbas, publikuotas Karališkosios chemikų draugijos (RSC) žurnale Journal of Materials Chemistry C 2020 metų gegužės mėnesį, įtrauktas į 50 populiariausių šio leidinio straipsnių rinkinį. Šį rinkinį galima rasti čia. Per vienerius metus šiame žurnale yra publikuojami maždaug du tūkstančiai mokslinių darbų, tad patekimas į 50 populiariausių straipsnių rinkinį yra labai svarbus pasiekimas.

OLED ekranų pramonė reikalauja naujų siauro spektro giliai mėlynos spalvos organinių spinduolių, tačiau aukšto našumo ir ilgaamžių mėlynos spalvos spinduolių plėtra vis dar kelia daug iššūkių. Dr. Karolio Kazlausko vadovaujamos grupės darbe, pavadinimu Realization of deep-blue TADF in sterically controlled naphthyridines for vacuum- and solution-processed OLEDs, tyrinėjami du šiluma aktyvuota uždelstąja fluorescencija (TADF) pasižymintys mėlyni organiniai spinduoliai. Pademonstruota, kad paprastas molekulinės struktūros pakeitimas įvedant metil funkcines grupes leidžia tris kartus pagreitinti atgalinę interkombinacinę konversiją – procesą, nuo kurio spartos priklauso organinio šviestuko našumas, efektyvumo nuokrytis ir, svarbiausia, veikimo ilgaamžiškumas.

1

Pritaikę naujus organinius spinduolius mokslininkai pademonstravo mėlynus ir giliai mėlynus organinius šviestukus su 17% išoriniu kvantiniu našumu ir labai mažu našumo nuokryčiu. Apibendrinus visų šioje srityje dirbančių mokslinių grupių rezultatus, buvo įsitikinta, kad FNI mokslininkų OLED prototipai yra tarp geriausių, naudojančių TADF organinius spinduolius.

Daugiau informacijos:

G. Kreiza, D. Banevičius, J. Jovaišaitė, S. Juršėnas, T. Javorskis, V. Vaitkevičius, E. Orentas and K. Kazlauskas, Realization of deep-blue TADF in sterically controlled naphthyridines for vacuum- and solution-processed OLEDs, J. Mater. Chem. C, 2020, 8, 8560–8566.

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0084) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).