Š. m. vasario 12 d. įvyko Lietuvos mokslų akademijos (LMA) narių visuotinis susirinkimas, kurio metu išrinkti tikrieji LMA nariai. Tarp jų - Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centro mokslininkas Audrius Dubietis ir Teorinės fizikos ir astronomijos instituto mokslininkas Gediminas Juzeliūnas.

Sveikiname!

LMA Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriaus pirmininkas, Fizikos fakulteto profesorius emeritas L. Valkūnas visuotinio susirinkimo metu taip pat pristatė kandidatą į LMA užsienio narius prof. Žerarą Muru (G. Mourou). Šis prancūzų fizikas apdovanotas 2018 m. fizikos Nobelio premija už čirpuotų šviesos impulsų stiprinimo technologijos (CPA) išradimą. Ji leido sukurti labai didelio intensyvumo ultratrumpųjų impulsų lazerius. Nuo 1992 m., kai VU Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centro prof. A. P. Piskarsko laboratorijoje buvo išrasta čirpuotų impulsų parametrinio stiprinimo technologija (OPCPA), Ž. Muru ir A. P. Piskarsko mokslinės laboratorijos pradėjo glaudžiai bendradarbiauti.

Parengta pagal Lietuvos mokslų akademijos informaciją