Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė Valstybės ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje įteikė valstybės ordinus ir medalius Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams. Tarp apdovanotųjų - Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto profesoriai.

„Tai mūsų žmonės, įvairių kartų, įvairių profesijų, įvairaus likimo. Vieni dar liks ir dirbs toliau, kiti po truputį išeina, bet mes visi kartu kuriame savo valstybę. (...) Esu visiems dėkinga ir už asmeninį kontaktą, už asmeninį ryšį ir darbą valstybėje.“ - Įteikiant apdovanojimus sakė D. Grybauskaitė.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi pagerbtas ilgametis VU mokslininkas, Lietuvos lazerių asociacijos prezidentas ir lazerių mokslo Lietuvoje kūrėjas, VU neliečiamojo kapitalo fondo valdybos narys prof. Algis Petras Piskarskas.

Taip pat VU Fizikos fakulteto Cheminės fizikos instituto profesorius Leonas Valkūnas apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

medalis

Visas apdovajotųjų sąrašas čia