Sidebar

Tobulėjant telekomunikacijų technologijoms, verslo įmonės intensyviai ieško gerą inžinerinį išsilavinimą telekomunikacijų srityje turinčių specialistų. Šiuo metu jie turi itin didelę paklausą.

Europoje ir kituose žemynuose pradedami diegti ilgai laukti 5G tinklai, kurie žada vis dar besiplečiančiam vartotojų ratui įgalinti dar spartesnį duomenų siuntimo srautą, spartesnį mobilųjį ryšį, didesnės raiškos televiziją, smarkiai augantį telekomunikacijų vaidmenį pramonėje. Išnaudojant 5G labai mažą delsą, atsiranda galimybė įvairius procesus valdyti realiu laiku: automatizuoti gamybos procesus, sukurti daiktų interneto industriją, vystyti bepiločių lėktuvų ir automobilių pritaikymus, e-mediciną, robotiką, intelektualaus eismo sistemas ir t. t.

Visa tai yra išties smagu, todėl Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų institute (TETI) vykdomi moksliniai tyrimai yra orientuoti į ateities technologijas. Visi sutinka, kad tiek dabartinis 4G, tiek ir būsimas 5G orientuoti į duomenų srauto spartos didinimą. 6G jau kalba apie technologijas, kurios leistų ne tik siųsti informaciją Tbps sparta, bet ir belaidžio tinklo pagalba perduoti vaizdo hologramą į reikiamą vietą. Šiais metais vykusioje konferencijoje „Brooklyn 5G Summit“ dalyviai kalbėjo apie terahercų technologijas ir minėjo ateityje diegiamas kameras telefonuose, kurios sugebės fotografuoti objektus, esančius už betoninės kelių metrų sienos.

Minėtų technologijų atsiradimo sėkmė priklauso nuo galimybės sukurti efektyvią elektroniką veikiančią terahercinių (THz) dažnių juostoje. THz dažnių juosta (0.3 – 10 THz) pasižymi plačia fizikinių reiškinių įvairove. Šioje dažnių srityje elektromagnetinė spinduliuotė sąveikauja su diskrečiais molekuliniais vibraciniais ir rotaciniais virpesiais, būdingais skysčiams ir kietiesiems kūnams. Ši ypatybė suteikia THz dažniams svarbią vietą medžiagų spektroskopijoje ar medicinoje, pavyzdžiui, stebint odos vėžio pažeistas ląsteles, nudegimus ir žaizdų gijimą. Tai atveria naujas perspektyvas medicinos mokslo srityje, o daugumos medžiagų skaidrumas įgalina šios spinduliuotės panaudojimą, paslėptų ginklų ar sprogmenų kontrolei, neardantiesiems patikros metodams farmacijos ir aero- pramonėse. Visgi, dėl fizikinių ir technologinių iššūkių, THz dažnių juosta dar vis laikoma viena iš mažiausiai technologiškai išvystytų elektromagnetinės spinduliuotės sričių.

Šiuo metu TETI institute atliekami įvairūs tyrimai bendradarbiaujant su Vokietijos Kosmoso Tyrimų Institutu (DLR) bei Europos Kosmoso Agentūra siekiantys nustatyti, kaip TETI kuriami THz elektronikos įrenginiai gali būti panaudojami šių agentūrų atliekamuose moksliniuose tyrimuose.

Tie, kurie norėtų prisidėti prie elektronikos kryptyje vykdomų mokslinių tyrimų, turi galimybę rinktis Elektronikos ir telekomunikacijų technologijų studijų programą Vilniaus universiteto Fizikos fakultete. Čia aktyviai tyrimus atliekantys mokslininkai dalinsis savo patirtimi ir žiniomis bei padės tapti geriausiais savo srities profesionalais.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos