Gruodžio 17 d. Vilniaus universiteto bendruomenė iškilmingame renginyje minėjo 2019 metų pabaigą. Jame buvo pagerbti labiausiai šiemet nusipelnę universiteto bendruomenės nariai, išdalytos rektoriaus mokslo premijos, pasveikinti geriausi fakultetų dėstytojai, prisiminti reikšmingiausi universitetui metų įvykiai.

„Palydimi 2019-ieji visų pirma yra įstabūs mūsų 440 metų veiklos sukaktimi. Ją šiemet pažymėjome neįprastai: universitetas sužibo naujomis spalvomis, nelaukdamas dovanų, o dovanodamas save patį mūsų visuomenei. 100 gimtadienio stipendijų studentų socialinei integracijai į mūsų bendruomenę, atviros paskaitos ir mokslo šou, edukacinės ekskursijos ir savanorystės akcijos – tokios buvo mūsų dovanos Lietuvai“, – kalbėjo rektorius.

Jis padėkojo visai universiteto bendruomenei, Senatui, buvusiai Tarybai, naujajai Tarybai, savo komandai už kartu šiais metais nueitą kelią ir visiems palinkėjo visokeriopos sėkmės, vienybės, dialogo ir santarvės.

Iškilmių metu prof. A. Žukauskas pagerbė tuos, kurie ilgus metus savo darbu garsino Vilniaus universiteto vardą Lietuvoje ir užsienyje ir įteikė penkis profesoriaus emerito diplomus:

Gyvybės mokslų centro profesoriui Eugenijui Butkui,

Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto profesoriui Vaclovui Lakiui,

Fizikos fakulteto profesoriui Valerijui Smilgevičiui,

Filologijos fakulteto profesoriui Bonifacui Stundžiai,

Filologijos fakulteto profesoriui Arūnui Sverdiolui.

Už svarius mokslo pasiekimus 2019 m. Rektoriaus mokslo premijos laureatais paskelbti:

Medicinos fakulteto profesorius Audrius Aidietis,

Fizikos fakulteto profesorius Audrius Dubietis,

Istorijos fakulteto profesorius Zenonas Butkus,

Matematikos ir informatikos fakultetas profesorius Gintautas Dzemyda,

Filologijos fakulteto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Gina Holvoet,

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Tomas Janeliūnas,

Fizikos fakulteto vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Mangirdas Malinauskas,

Gyvybės mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Rolandas Meškys,

Filosofijos fakulteto docentė Aušra Pažėraitė,

Gyvybės mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Artūras Petronis,

Fizikos fakulteto vyriausiasis mokslo darbuotojas habil. dr. Gintautas Tamulaitis,

Gyvybės mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Česlovas Venclovas.

Rektoriaus premija už mokslinius pasiekimus 2019 m. apdovanoti šie jaunieji mokslininkai:

Medicinos fakulteto jaunesnysis mokslo darbuotojas dokt. Karolis Ažukaitis,

Fizikos fakulteto mokslo darbuotojas dr. Šarūnas Masys,

Chemijos ir geomokslų fakulteto asistentas dr. Aleksej Žarkov,

Gyvybės mokslų centro jaunesnysis mokslo darbuotojas dr. Rapolas Žilionis.

Geriausiais 2019 m. Vilniaus universiteto dėstytojais išrinkti:

Chemijos ir geomokslų fakulteto asistentas dr. Martynas Misevičius,

Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto docentė Giedrė Dzemydaitė,

Fizikos fakulteto lektorius Kęstutis Aidas,

Filologijos fakulteto lektorė Birutė Ona Palovienė,

Filosofijos fakulteto profesorė Roma Jusienė,

Gyvybės mokslų centro lektorius Vilmantas Gėgžna,

Istorijos fakulteto profesorius Rimvydas Petrauskas,

Komunikacijos fakulteto lektorė Asta Urbanavičiūtė-Globienė,

Kauno fakulteto lektorius dr. Darius Dilijonas,

Matematikos ir informatikos fakulteto lektorius Irus Grinius,

Teisės fakulteto profesorius Vytautas Mizaras,

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto jaunesnioji asistentė Augustė Dementavičienė,

Medicinos fakulteto docentas Vytautas Tutkus,

Verslo mokyklos profesorius Mindaugas Laužikas.

Rektoriaus premijomis taip pat buvo apdovanoti Vilniaus universiteto bendruomenės nariai, kurie reikšmingai prisidėjo prie sėkmingo universiteto strategijos įgyvendinimo:

Bendruomenės vystymo skyriaus vadovė Urtė Lina Orlova – už pirmakursių integracijos savaitės atsiradimą visame universitete, už akademinių ir kultūrinių tradicijų puoselėjimą telkiant bendruomenę ir stiprinant tapatumą su universitetu,

Žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė Judita Barkauskienė – už atlygio sistemų universitete pertvarką, užtikrinančią skaidrią, motyvuojančią darbuotojų darbo užmokesčio sistemą, susietą su darbuotojo sukuriama verte,

Finansų departamento direktorius Sergejus Stankevičius – už sukurtą studijų programų finansinį modelį, užtikrinantį studijų finansavimo tvarumą ir optimalų universiteto išteklių panaudojimą,

Medicinos fakulteto prodekanė studijoms Vaiva Hendrixson – už lyderystę stiprinant studijų tarptautiškumą, atsidavimą kuriant tarptautinę bendruomenę Vilniaus universitete ir partnerysčių su užsienio institucijomis plėtrą.

Renginio pabaigoje rektorius prof. A. Žukauskas įteikė padėką Vilniaus universiteto kamerinio orkestro įkūrėjui ir jo ilgamečiam meno vadovui Pauliui Bernardui Koncei.